Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tuning NZXT Phantom Green full tower

Mam dve otazky ohladne tuningu a usporiadania skrine NZXT Phantom Green full tower
Zostava:
MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI
AMD Ryzen 7 3800X(Be quiet! DARK ROCK PRO 4)
G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000
MVMe SSD Samsung 970 EVO PLUS 250GB+SSD Crucial P1 1TB+1TB Seagate 5400 rpm
MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING 8GB,
Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion
Seasonic Prime 850 Titanium
1. Ake plexisklo najlepsie kupit, ak chcem nahradit tu mriezku na bocnici, aby tam bolo dovnutra lepsie vidiet?
Mam plan vybrat mriezku, podla nej odrezat to plexisklo a nasadit ho na miesto tej mriezky, aby to vyzeralo co najlepsie.
2. Ako zvolit usporiadane zapojenia jednotlivych kariet do dosky, aby sa to co najmenej zohrievalo?
Momentalne je tam zapojena GPU a zvukovka, planujem dokupit kartu na vstup satelitneho signalu a nejaku kartu na vstup HDMI na streamovanie.
Vychadza mi to tak, ze budu plne vsetky PCI-e sloty. Takze ako to od hora dolu osadit. Samozreme na vrchu bude GPU, ale co tie dalsie? Ci je to
jedno?
Toto tam planujem este zapojit:
https://www.ebay.com/itm/TBS6590-DVB-S2X-S2-S-T2-T-C2-C-ISDB-T-Dual-Tuner-Dual-CI-PCIe-TV-Tuner-Card/332414517877
https://www.alza.sk/avermedia-live-gamer-4k-gc573-d5628111.htm

Plexi poradit neumím. Karty tak aby co nejméně zavazely proudění vzduchu. Takže typický pod grafiku tu nejmenší, tu největší co nejníže. Vzít v ohled jejich případné zahřívání.

Poznáš u toho X-Fi nějaký rozdíl proti integrované? Já dal X-Fi do šuplíku.

Je to pre 10 rocneho syna. Rozdiel netusim, ci dajaky je, ja to nepouzivam, ale ked som to iba tak laicky posudzoval, tak asi tam nejaky cistejsi prenos je, ale mozno je to iba placebo efekt.
A k tomu plexi som po odsledovani nejakych for dospel (mne ide hlavne ze som nevedel aku sirku), ze budem potrebovat sirku spocivajucu v sirke plechu+sirka lepiacej vrstvy(obojstranna paska, lepidlo)+ nejake aspon 4mm naviac na vrstvu presahujucu cez dieru, kde sa to bude lepit na tu plechovu bocnicu. Takze musim vyrezat otvor asi plus 10mm na vsetky strany, to ofrezovat o rozmer plech+lepidlo a tym padom by to malo byt pekne zarovno plechu.