Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Full HD monitor vs WQHD

Zdravím,
upgradoval jsem PC a zjistil jsem že můj fullHD 75Hz monitor už asi nebude dostačující.
Počítač využívám nejvíce na hry typu Apex legends, Overwatch a podobné.
Plánuji tedy přechod na monitor s obnovovací frekvencí 144Hz.
Nicméně si nejsem jistý s rozlišením, doteď jsem měl možnost vyzkoušet jenom fullhd monitory, a nevím jak velký rozdíl je mezi rozlišením 1900x1080 a 2560x1440.
Zároveň se obávám, že při vyšším rozlišení nevyužiju plně obnovovací frekvenci 144Hz.
Potřeboval bych tedy poradit jaký monitor pořídit, v případě WQHD bych asi volil 27 palcový monitor a v případě fullHD 25 palcový.

Moje sestava:
CPU: Ryzen 5 2600
GPU: RTX 3060
RAM: 16GB, 3200 Mhz
Zdroj: 650W
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

To je tezke rici, obecne nove hry na QHD (neni treba tam psat to W, je to to same) a 144Hz jsou problem. Ale tebou zminene hry nejsou nijak extremne narocne na HW a tudiz by i na QHD mely byt schopne dat 144 FPS a vyuzit tak 144 Hz na monitoru.

Jestli jsou hlavni vyuziti pocitace hry, tak urcite 27", jen rozmysli to rozliseni. Projed fora na netu, co pisou hraci tebou hranych her ke 144 Hz a podle toho vol rozliseni QHD nebo FullHD.