Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekani pripojeneho druheho monitoru

Dobrý den.

Mám takový menší větší nešvar. Když připojím k notebooku monitor, a nechám monitory duplikované (zobrazení), tak je vše OK. Když dám ale zobrazit pouze monitor 2, což je externí monitor, monitor notebooku tedy zhasne, začne se externí monitor docela škubat. Nechápu důvod, naopak přece nemusí noťas nic vykreslovat do obou monitorů. Kde by mohl být zakopaný pes?
Nevím jaké informace bych vám měl sdělit. Monitor je připojen přes HDMI. Na NTB mám Windows 10 64bit.

Monitor MSI Optix-G27C4
NTB HP Pavilion Gaming

Zakopaný pes může být i v kabelu (kabely hdmi jsou sice už docela levné, ale jejich kvalita vypadá podle toho), když ntb používá jeden monitor, tak třeba použije jiné rozlišení, které vyžaduje větší kmitočtový rozsah. Dalo by se to ověřit tím, že se přepne zobrazení na míň barev (16 bitů a ne 32) nebo se ubere na snímkovém kmitočtu (rozlišení bych asi neubíral).
Jinak to může být skoro čímkoliv. Zkusil bych teda nejdřív zjistit, jaký režim je při dual wiev a jaký při jednom monitoru (pokud se liší, mohla by to být stopa).