Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ramky

Čau lidi,
skládám počítač a nejde mi rozjet. Pokud by mi PC neakceptovalo ramky, rozjede se mi procesor nebo ne? Zdá se, že zapojené je vše dobře. Grafika svítí. Ramky ddr4 3200mhz a deska msi z170-a pro. Kontroloval jsem i +- na spouštěcí tlačítko.

nerozjede, bude zlostně pípat. protože všechno co pc vykonává a zobrazuje běží právě v ram.
máš externí grafiku a monitor vede do ní?

Netočí se ani větrák.

aha. nepípá deska, větrák nevětrá, myš/klávesnice nesvítí, procesor je furt studený = nezapnul se zdroj.

Grafika svítí

takže toho asi jede víc.
zkus ještě cmos reset.
bedna je nová?
skládal jsi to sám a zapojil všechny kablíky k přednímu panelu?
co tam je za procesor, odkud se vzal?

nehnoucí se zdroj - proto jsem se ptal na bednu, jestli vůbec vypínací tlačítko zapíná. jestli je zapojený kablík z panelu na správné piny do základní desky.

ramky ve specifikaci s oc není problém, pojedou ti default na 2400mhz, nejspíš. kdyby byl s nimi problém, bude deska výrazně pípat, pokud je pípák zapojen.

vga výstup ze základní desky není dobrý nápad, bios ho může automaticky zakázat když je ve slotu pcie grafika.

jestli máš starý monitor pouze s vga vstupem, poděkuj tomu kdo ten nekvalitní šmejd před lety kupoval a ušetřil dvě stovky, teď ho můžeš jen vyhodit.
repasované monitory 24" se všemi vstupy vyjdou do 2t.