Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook ASUS ZenBook 14 - bílá a modrá obrazovka

Mám problém s notebookom ASUS ZenBook 14 UM431DA-AM003 ovládače som si inštaloval sám aj windows- boli nainštalované správne keďže som sa tu už radil. Včera a dnes mi prestal ísť a ukázalo bielu a da druhý deň modrú obrazovku v čom môže byť chyba ďakujem. Notebook potom nereaguje musím ho natvrdo vypnúť a znova zapnúť.
https://ctrlv.sk/EG7E
https://ctrlv.sk/X8Sj

Změna předmětu, původně: Notebook obrazovka (host)
Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

Asi som sem zle napísal keďže mi radíte vytiahnuť veci alebo hdd.
Monitor mi tak zblbol 2x od kedy ho mám notebook ide všetko vporiadku okrem toho že mi to ráno spadlo a musel som reštartovať notebook

aha, takže krám si jen občas zablbne, tvůj popis vyzněl jako úplně nefunkční.
jen někdy neumí nastartovat -> vlez do biosu a vypni mu fastboot. máš tam ssd tak co chce mrchosoft ještě (jak vidíš nespolehlivě) fastbootovat.

pokud by to souviselo až se startem windows, můžeš zkouknout prohlížeč událostí (protokoly windows - systém), jestli tam v časech těch bílomodrých obrazovek jsou nějaké chyby, zaznamenané před nebo po události eventlog.

jestli používáš doinstalovaný antivir místo defenderu, tak ho zase zpátky odinstaluj a navždy na něj zapomeň.
obsah celého disku všetně bootloaderu zkontroluješ jen z nezávislého bootovacího antiviru na cd/usb, třeba kaspersky, drweb. ale nechcu tě zatěžovat jejich výrobou.

pro příště a navždy:
koupě notebuků bez systému je jen pro lidi, co si s ním umí sami poradit.
a taky si umí vytvořit i obnovit funkční zálohu systému.