Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nove CPU

Zdravím, mam starsi PC sestavu a planuji trochu upgrade. Soucasna sestava je i5-6400, gtx 1060 6gb, 8gb ram a nejaka intelacka low end zakladovka. Muj plan je poridit ryzen 5 3600, 16gb ram a grafiku ponechat (protoze soucasna situace s grafikama) a samozrejme i zakladovou desku vymenit. Moje otazka, jestli se tenhle upgrade vyplati ? Jestli narust vykonu bude zanedbatelny, nebo jestli to pujde opravdu poznat. Hraju predevsim war thunder, pubg, apex, battlefront 2. Hlavne v pubg me moje sestava ponekud limituje. Diky za odpovedi :)

Určitě vem Ryzen 5 5600X jak ti píše newwes. Upgradoval jsem z i5-6600K na Ryzen 5 5600X, a třeba ve WoT jsem měl využitý i5 na 100% a ten Ryzen mám teď využitý na 20%. Myslím, že to je hodně slušný rozdíl. Teď budu čekat na výkonnější grafiku.