Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou grafickou kartu/ Gtx 970 Vs rx 480

Dobrý den. Není to úplně jako problém, tak snad to nebude vadit. Řeším, jestli si do PC dat gtx 970, nebo rx 480 ? Obě jsou 4 GB. Já spis řeším ze třeba nvidia má nějaké nvidia hairworks a proste jsou tu takový blbosti. Co má které a kterou si vybrat ? Dekuju za odpověď

Vykon tech karet je hodne podobny, ale osobne bych dal prednost RX480, ktera si myslim, ze by mohla o neco vice tezit z rychlejsi pameti. Co se tyka NVidia Hairworks a dalsich proprietarnich technologii NVidie, tak sice tva uvaha, ze je vyhoda mit grafiku od NVidie je spravna, ale zvolena grafika ma stejne moc nizky vykon na to, abys to ve hrach jako je treba Zaklinac 3, mohl zapnout. Takze v tomto pripade bych tuhle vyhodu grafik NVidie pominul jako nevyuzitelnou.

Takovou radu jsem potřeboval. Ještě se zeptám, ještě si mužů vybrat rx 570 (myslel jsem, ze pan grafiku už neodesle, takže teď mám 2.... ). Je nějaký rozdíl v té rx 480 a rx 570 ? Myslím něco navíc, když je to další řada. Díky

RX480 je o neco malo vykonejsi, AMD v te nove generaci vykon karet neposouvala, takze RX470 ~ RX570 a RX480 ~ RX580. Ta novejsi generace ma aktivovane nektere nepodstatne funkce navic a take ma optimalizovanou spotrebu. Osobne, kdybych mel jak RX480, tak RX570 doma pripravene k pouziti, tak bych zkusil obe a vybral si tu, ktera by byla v zatezi tissi. Vykonovy rozdil je opravdu maly. Kdyby byly obe naprosto shodne, tak RX480, budes mit ve hrach o par FPS vic.