Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě tiskárny

Dobrý den, mé otázky ohledně nové tiskárny v lednu nebyly, jak jsem zjistil, úplně nejlepší.
Tak to zkouším znovu:
Potřebuji novou tiskárnu. Slevil jsem z formátu A3 a osmi inkoustů (mám Canon Pixma PRO 9000, dnes po drahé opravě, a nic moc).
Chci tiskárnu se zásobníky inkoustu. Z nabídky na internetu mě zaujaly tiskárny Brother DCP, ale nemám s nimi žádné zkušenosti a dostupné recenze naznačují, že pisatelé toho taky moc nevědí.
Co od tiskárny očekávám:
-multifunkci (scaner, kopírka)
-bezokrajový tisk - bez něj se ale obejdu
-přijatelné fotografie na spec. papír (velké formáty stejně nechám tisknout externě)
-připojení přes USB
-spolupráci též s WIN XP (staré grafické programy mi stále vyhovují nejlépe)
-připojení přes WIFI jistě taky v budoucnu využiji
Počítejte s tím, že informace od vás očekává naprostý počítačový laik, který věří, že mu někdo bude chtít dobře poradit.
Díky předem.
IW, 22.3.2021
s.i.wild@seznam.cz

a) tiskárny, které mají podporu pro WXP i W10, asi budou vzácné (pokud vůbec).
b) přijatelná fotografie vypadá pro každého jinak.
c) jaké staré programy nemají verzi pro W10? Popř. mohou běžet ve virtuálu.

Díky.
b)Jsem fotograf a grafik, představu o tom, co chci, bych asi uměl vyjádřit. Ale od takové tiskárny bych to nečekal - spíš jen jako studii.
c)Programy jsou staré cca 25 let, z doby, kdy jsem z USA dovezl svůj první scaner. Zvykl jsem si na ně, vyhovují mi a jsou tak jednoduché a přehledné, že jsem se s něčím takovým od té doby nesetkal. Škoda. Proto stále kromě WIN 10 pracuji s XP. Blbý, co?
Ahoj.

Dej si WXP do virtuálu, W10Pro má Hyper-V. Konečný produkt snad je v nějakém běžném formátu, který z W10 vytiskneš (z virtuálu do W10 to snadno přeneseš). Pokud jde o tisk fotek, asi jedině Canon s 8 inkousty, jinak bych tomu ani neříkal fotka :-) Ale pokud to není "konečný produkt", možná ty 4 inkousty stačí.