Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB WIFI x Síťová karta ?

Zdravím,

potřebuji ve stolním PC připojení na Wifi. Levnější je pořídit USB wifi adapter, ale vyrovná se síťové kartě ? Jeden adapter už mám- TP-LINK a rychlost je teda nic moc. Ale přeci jen už je starší no..

díky

Asi ti je jasné, že připojovat stolní PC přes wifi je blbost. Ale když to "musí" být...

U wifi záleží na spoustě faktorů, vybírej adaptér podporující 5 Ghz, tzn. normu 802.11ac, pokud chceš držet krok s dobou, tak 802.11ax. Samozřejmě tuto rychlost musí podporovat tvůj tajný router.

O možnosti powerline snad víš, ale z nějakého důvodu ji nechceš?

Díky :) Samozřejmě nejlepší varianta je natáhnout kabel, ale s tím bohužel trochu bojuji. Nemám duté lišty a štěně si bohužel vždy kabel najde a rozcupuje. router - TP-Link Archer C6
O powerline nevím, nikdy jsem sítě neřešil.. je to lepší možnost ? Když na to koukám, hodím do zásuvky a natáhnu kabel z powerline do PC ? Díky !

powerline musí být pár (a více). jeden foukneš u routeru, druhý v místnosti u pc.
domluví se spolu automaticky, návod mívá snad 4 řádky.
pokud nejde kabel kolem zdí, pak moc možností není.

wifi mají smysl jen adaptéry s anténkou, ale i tak to pro pařany nebude. za více zdmi pak už nepomůže ani svěcená soda.

Nahodicka, taky zrovna mame stene. :-) A ano, uz to odnesl jeden UTP, jediny ktery byl volne dostupny. A taky napajeci kabel k notasu. Jinak vse v listach a za nabytkem = to kousaci obdobi prezite bez dalsich ztrat.

Pred stenetem je jakykoliv volne dostupny kabel v nebezbeci (a i nebezpecny pro stene), musi se na to holt davat bacha. Ale ono to po vymene zubu prejde. U nas zrovna prezubuje, a uz si nastesti kabelu nevsima. ;-)