Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s výpadky internetu

Dobrý den,
poslední dobou řeším výpadky internetu. Jejich délka je obvykle v řádech sekund.
Byt v kterém jsem má připojení 100/100 skrze optiku.
Nákres sítě.
Dodavatel internetu mi tvrdí, že on vidí signál v bytě bez problému i při sledování několika dnů a je jeden z nejlepších co ve městě mají.
Nevím jestli vidí jen do bílé krabičky 1, nebo až do klientské jednotky.
Abych vyloučil, že problémy mi dělají jakékoliv wifi a ostatní zařízení, tak jsem PC dokonce zapojil do prvního routeru a vše ostatní až do druhého.
Kabel z klientské jednotky do routeru je dlouhý asi 10m a opticky vypadá bez vady.
Klientskou jednotku napájím skrz ethernet ze strany routeru zdrojem jaký požadují dle datasheetu. Už to tak v bytě bylo při nastěhování. Napadlo mě vyzkoušet připojit ještě zdroj přímo k jednotce, zda-li to má vliv.

Za rady a nápady budu vděčný.
Jestli je nějaký popis příliš amatérský, tak mě neukamenujte prosím.

Díky
Lukáš

Logicky - zapojit dané zařízení na UTP kabel co nejblíže u vstupu do objektu (bytu, domu). Projevují se výpadky nadále? Zkuste tam připojit jiné zařízení (ano, i síťová karta v počítači může být vadná). Neprojevují? Dělají to ta zařízení, která jste odpojil.