Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak změnit účet seznamu z IMAP na POP3

zdravím,
povedlo se mi nějak předělat účet z POP na IMAP ale ne vždy jsem na netu, proto bych to potřeboval změnit zpět na POP3.
Na vedlejším počítači s w7 je ten samý účet jako POP3 a na compu s w10 neumím z IMAP udělat POP
Myslel jsem že zrušit účet nějak půjde ale nějak se nedaří
Moc děkuji

Kedze sa vyjadrujes ako tatar skusim to posledny krat.
POP3 protokol na komunikaciu s mailovym serverom...nevyhoda je, ze vacsinou je klient nastaveny tak, ze prichadzajuca posta sa zo servera maze a zostava len u klienta. Odosielana posta sa uklada len u klienta.
IMAP - pri tomto protokole zostava posta na servri (aj odoslana aj prijata) a klient sa len synchronizuje. Vhodne ak pouzivame sucasne viacej klientov naraz (PC, mobil, tablet a pod).

Ak mas imapovy ucet v TB tak si proste nastav len taky isty POP3 (rovnake prihlasovacie udaje, len zmenis protokol na POP3 a mozno aj ine adresy serverov) a IMAPovy ucet z TB zmazes.
Kedze na servri mas vsetky spravy (pretoze IMAP) tvoj POP3 ucet si och odtial stiahne (len dorucenu postu, odoslanu nestahuje).

musím odpovědět jako tatar. Co myslíš že dělám ! Vytvořím nový účet jako POP3 a IMAP smažu.
Nastavený server jako POP3, adresa serveru POP3, výchozí port 995 - tj vše OK. Rozdíly mezi POP3 a IMAP mi vysvětlovat nemusíš, my tataři to známe.
Problém je že když comp zavřu a otevřu tak vyžaduje heslo pro IMAP ! i přesto že mám heslo uložené.
3x přeinstalován Thunderbird, stáhne to poštu a během chvilky tam mám IMAP
ale dík za snahu.