Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastavení HDD a CD mechaniky (starší PC)

Zdravim, mam starsi PC (Pentium MMX) BIOS AMI 2.4.
Potrebuji nastavit HDD, problem je v tom, ze kdyz pripojim HDD, prestane fungovat CD mechanika. Pokud ale je pripojen HDD a mechanika neni pripojena, tak BIOS ho normalne nacte. Obe dve veci soucasne nefunguji.

Dekuji.

Na MB byly obvykle 2 řadiče (každý se 2 kanály na 1 kabelu). HDD (1 či 2) by měl být na 1. řadiči (kabelu) a CD na 2., tedy na samostatném kabelu. Lze je mít i na 1 kabelu (rozlišené M/S), ale HDD bude dost zpomalený. Takže použij 2 samostatné kabely!