Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr routeru

Zdravím, nedávno mi začal dělat problémy můj stávající router jako je padání internetu, časté vypínání aj. mimo jiné nějaké problémy jsou zde již od tovární výroby, jako nestabilní 2,4GHz síť u které neustále padá přístup k internetu již od výroby. Každopádně potřebuji nový router, který bude mít stabilní jak 2,4GHz, 5GHz síť, tak i připojení přes kabel. Nyní mám TP-Link TD-W8980B, který je 4 roky starý nebo možná i více. Chtěl bych router kolem 1 000Kč může být i něco málo přes, ale né žádné extrémy za 12 000Kč. Můj stávající tarif u poskytovatele je 120 Mb/s download a 12 Mb/s upload, ale příští rok přecházíme na optiku D: 500Mb/s a U: 500Mb/s, takže je třeba počítat s routerem, který bude podporovat takovouto rychlost. Zatím co jsem se koukal tak rychlostně je na tom dobře Tenda AC10 nebo také TP-Link Archer C6, akorát si nejsem jist zda jít opět do TP-linku nebyl jsem moc spokojený s jejich rozhraním, ale je možné, že u novějšího routeru bude to rozhraní lepší a mimo jiné jsou už uvařil 2 nebo 3 jejich routery, takže tak. Jsou tyto dva kousky dobré či se dá za podobnou cenu sehnat lepší?

Řešení:

i když je tplink jen běžný lowend, pořád je to nad krámy značky tenda, které měly léta vlastnost samovolně umírat, to byla nákupní kategorie "odpad".

mimo jiné jsou už uvařil 2 nebo 3 jejich routery

s tím jsem se nesetkal. je pravda že po nákupu se dívám, jestli čínská kvalita ve fabrice vyjímečným nedopatřením nenechala zaslepené větrací díry v krabičce, což se jim stane 3x za 10 let (nebo 10 minut).
taky raději montuju routery na výšku, právě kvůli proudění vzduchu.
co je dost běžné, že chcípají čínské napájecí adaptéry (nestabilní zvlněné napětí). pozná se to tak, že nejdřív začne vypadávat wifi připojení.