Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrofon při nahrávání zvuku bzučí

Z ničeho nic mi začal bzučet mikrofon. Jedná se o notebook Zenbook (už má asi čtyři roky) a jeho interní mikrofon; Windows 10.
Mám podezření na včerejší velkou aktualizaci, trvala dlouho, několik restartů a doinstalovala i novější ovladač pro mikrofon.

Při nahrávání není na pozadí obyčejný šum, ale mikrofon brumí; tady je krátké video se zvukem

Problém není v reproduktorech, to jsem ověřil na několika videích; problémy dělá mikrofon.

Zkusil jsem a nepomohlo: restartovat (i opakovaně), odpojit napájecí zdroj, odpojit bezdrátovou myš.

Máte nápady jak to vyřešit? Díky!

Máš CD k notesu? Přeinstaluj ovladače /všecky/. Jestli nemáš, postahuj z webu výrobce. W10 je OS jak noha, nacpe ti na notes generické šity a pak se nestačíš divit. Jediné funkční drivery na NTB jsou od výrobce. Pro příště si vypni aktualizace driverů.

CDčko není, ani mechanika. Ale rozumím, co tím myslíš. Včera proběhla masivní aktualizace Win10, trvalo to až hrůza, několik restartů a teď se peru s tímhle.

Pro příště si vypni aktualizace driverů.

To si budu muset prvně zjistit, kde se to ošéfuje.

Do verze Win7 jsem si celkem dokázal poradit, hlavně šlo v ovládacích panelech všechno najít; od osmiček to vzalo brutální tendenci a v desítkách jsem víceméně vláčen...