Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze dešifrovat zamčený excel?

Zdravím, je nějaká možnost se jednoduše dostat do zaheslovaného excelu? Před několika lety jsem si udělal tabulku, a zahesloval excel soubor. Teď si nedokážu vzpomenout. Vím že existují programy které zkouší různé hesla, ale tam je třeba dát programu alespoň malinkou nápovědu, kdežto já nevím vůbec nic.

Díky

Do verze 2003 (.xls) bylo slabé zabezpečení. Sám jsem si nějakým nástrojem zjistil heslo, možná jsem jeden cizí dokument otevíral, to funguje. Od verze 2007 (.xlsx) tam je šifrování AES, s každou další verzí AES posilovali. Co jsem četl, tak zkraje měl AES mouchy v zabezpečení XML a jde to hacknout, nějakým návodem na netu. Když bys dokázal stanovit verzi excelu, tak pak se dá odhadnout tvoje šance. Otázkou jsou placený apky, které se prezentují, že otevřou vše, to chce pak jen zaručenou referenci, že opravdu fungují.