Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké GPU

Moje konkrétní sestava je:
- i7 3820
- rx560 4gb
- 32GB ram
- 750W PSU
- intel dx79to

Jaké GPU by podle vás bylo ideální ?

nechceš se letos radši věnovat něčemu užitečnějšímu pro život?
máš velkou ram kterou dětské hry nevyužijí ani náhodou, zdroj by utáhnul několik těch grafik, starý procesor dobře topí, ale má výkon dnešních kancelářských notebooků.
do konce roku se přitom nedá čekat, že by se objevily grafiky na trhu za příčetné ceny, pro tebe má smysl jen bazar.
k tomu cpu pasuje něco jako rx5500xt (nebo gtx1060 ale s jinými ovladači)

ta grafika je amd varianta s výkonem zhruba gtx1060.
nejde tak úplně o roky, ale o výkon. kvůli nesehnatelnosti čehokoliv slušného na celém trhu grafik i o extrémní nepoměr cena/výkon v letošním roce.

do lepších grafik nemá smysl jít hlavně kvůli starému procesoru co nestíhá, a kvůli zoufalým cenám těch zbytků co se prodávají.
nechcu tím říct, že tvůj dotaz je proto úplně nesmyslný, rozdíl mezi rx5500xt a rx560 je. jestli ti ten nákup stojí za to je tvoje věc.