Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelogické hlášení defenderu o zablokování přístupu

Zdravím.
Poslední dobou se mi opakovaně zobrazují hlášení defenderu o zablokování přístupu. Viz příloha. Nevím proč blokuje přístup tooboxu k SSD, ani proč se mu už v prosinci 2019 nelíbil přístup do složky videa z TC.

Je to za ty poslední 2 týdny nějaká nová vlastnost defenderu W10 a nebo tam je skutečně problém?

Mám možnost to jednotlivě povolit a nebo vypnout ochranu jako takovou. A přiznám se, že nevím, co zvolit a čím třeba smazat už neaktuální poslední hlášku.

To je odpověď, která se nabízí. Dotaz je ale hlavně o něčem jiném. Proč to tam najednou je?
Už to blokování adresáře s videi z total commanderu je nesmysl. Když se to vyskytlo, tak jsem to potvrdil a teď to tam jen "zbytečně" straší a nemám to čím smazat.

Zdá se, že to nechápeš. Vůbec nejde o ten Toolbox ... prostě máš nějaké adresáře "chráněné" proti přístupu (v Nastavení zabezpečení). Takže buď je chceš chránit (pak musíš individuálně povolit konkrétní programy) nebo je chránit nechceš (pak to vypni pro daný adresář či úplně). Toolbox samozřejmě používej dál, není žádný důvod ho odinstalovat.

Asi to fakt nechápu. Žádné adresáře v Nastavení zabezpečení zadané nemám. Přesněji, teď jsem to celé prošel a nic jsem nenašel, že by takto bylo nastaveno. Tím ale nevylučuji, že jen hledám na špatném místě. Procházel jsem komplet celé Zabezpečení Windows a jinde nevím, kde by to mohlo být.

Když to zapneš "globálně", můžeš si v dalším nastavení individuálně nastavit adresáře (jen ty default Dokumenty atd. jsou povinné). A můžeš či vlastně pak musíš individuálně povolovat programy, kterým důvěřuješ (tedy třeba ten Tool). To povolení je pak "stálé", ne pro každý přístup.

tato varování ve windows jsem nikdy nečetl, sám vidíš že to jsou hlouposti. co chceš, to vyřeš.
u podivných událostí má smysl se řídit časem události. pokud je to dávno, co s tím.
nebo dej defenderu podmínku: ještě jednou a stopneš mu všechny jeho zbytečné služby, takže přestane navždy otravovat.

toolbox ssd: dává vůbec nějakou užitečnou informaci? není lepší tu službu zastavit?

diagnostiku by to mohlo dokázat i bez trvale běžící služby, pokud vůbec něco zajímavého ukazuje.
stahování firmware taky, i když nevím, k čemu je dobré 2x ročně aktualizovat fw disku.

furt bych šel cestou zjednodušení, a ne spouštět co nejvíc programů se sporným užitkem, co si jen navzájem vadí.

Zbav sa ssd toolboxu a kadejakých nepotrebných šmejdov, Defender nemá rád, ak sa cudzie výrobky pchajú do vyladenej, vymakanej správy pamäte W10, metadát, či pristupujú do chránených súborov a zložiek.

Po korektnej odinštalácii toolboxu prestane Defender šaškovať, alebo v Defender natrvalo zakáž tieto neželené akcie. Nejedná sa o škodnú.

W10 spravuje (defragmentuje) SSD NVMe úložisko pomocou Trim

V PowerShell, ako Správca, zadaj:
fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0

V Správe diskov zakáž defragmentáciu diskov ak je spustená.

https://pctuning.tyden.cz/hardware/disky-cd-dvd-br/59439-vse-co-jste-kdy-chteli-vedet-o-nvme-ssd-a-nebali-se-zeptat

Dík.
Jak funguje SSD a Trim vím, je aktivní a defragmentaci pro SSD nezapínám. S tím by problém být neměl.

PS C:\WINDOWS\system32> fsutil behavior query DisableDeleteNotify
NTFS DisableDeleteNotify = 0 (Disabled)
ReFS DisableDeleteNotify = 0 (Disabled)

Toolbox ale stahuje čas od času i firmware pro SSD a proto jsem měl za to, že je vhodné ho používat. Mohu se ale mýlit.

Vrátím se ale k tomu "alebo v Defender natrvalo zakáž tieto neželené akcie". Tím je myšleno v Defenderu v Příchozích pravidlech pro příslušný program zvolit Zakázat pravidlo? viz přiložený výstřižek.