Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zálohování dat

Zdravím, chci přejít z HDD na SSD (Windows nainstalovat na SSD) ale zároven neztratit data z HDD. Data zálohuji na HDD, ale problém je v tom že všechny ty data, programy, hry co mám na tom HDD už mi pak nejdou otevřít nebo nakopírovat do SSD, neví někdo co s tím ? Některé hry jdou samozřejmě znova nainstalovat, ale některé programy bych potřeboval a nemám od nich už instal a nechci je ztratit, hlavně o to se mí jedná. Díky.

Mám win 10

Muzes udelat image systemove jednotky (jednotek) a ten potom nahrat na SSD. Nebude se teda jednat o reinstal a o programy neprijdes. Ma to ruzne hacky, musis si dat pozor na zarovnani oddilu na SSD atd. Urcite na postup najdes na webu nejaky tutorial.

Musíš rozlišovať dáta a dáta.

Ak sa jedná o nainštalovaný SW do OS, do Registrov a systémových súborov, budeš ich nútený znovu preinštalovať odznovu do čistého OS.

Jedine spraviť Image aktívneho a primárneho logického oddielu a preniesť dáta (transfer/migrate) na nový SSD disk.

Nemusíš robiť klon, lebo na klon nutne potrebuješ úplne čistý druhý disk. Navyše nie každý klonovací SW si poradí, ak z väčšieho hdd klonuješ dáta bit-po-bite na kapacitou menší ssd. Pritom nemusí byť hdd zaplnený durch. Klon totižto cugrunt kopčí ako blbec aj prázdne alebo zmazané hlavičky prepísaných sektorov, preto vzniká nezrovnalosť pri rozdielnych diskoch v ich veľkostiach.