Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel vzorec

Dobrý den mám vzorec: =KDYŽ(C3="Výdajový pokladní doklad";"Vyplaceno komu:";""Příjmový pokladní doklad";"Přijato od:";"") jen nefunguje.

Jedná se o to, že když je v buňce C3 Výdajový pokladní doklad do další buňky to vyplní Vyplaceno komu: a pokud je v buňce C3 Příjmový pokladní doklad a mělo by to vyplnit Přijato od:

Děkuji za pomoc

Stále si sa ešte nedostal k tomu, aby si si naštudoval základy Excelu, keď v ňom chceš pracovať?
Ak nechápeš výkladu a príkladom použitia funkcií, tak nemá zmysel sa pokúšať.
Alebo je tu aj druhá možnosť - proste naďalej ignoruješ výklad a príklady použitia funkcií...
Už vyše roka sa pýtaš na také primitívne základy, že snáď nie je ani možné, že by si za rok nedokázal správne zapísať funkciu KDYŽ.
A tvoj pokus o vnorenie funkcie KDYŽ radšej ani nekomentujem...
Za celý rok (možno aj viac) si sa nepohol ani o mäkké "fň". To je úctyhodný výkon!
Stále preberáš vzorové makrá s tým, že netušíš, že u teba nemôžu pracovať, kým ich neprispôsobíš na svoje podmienky?
Predpokladám, že takto preberáš aj vzorce...

P.S. Ďakovať nemusíš. Takého ignoranta človek málokedy vidí. Skús sa nabudúce prihlásiť ako Pištáčková, alebo ten chudák deduško invalid...

Človek by ti aj pomohol, ale to by si musel mať vôľu sa učiť. Namiesto toho si teraz len opäť ukázal, že aj po roku prídeš so snáď ešte absurdnejším dotazom, než si prišiel pred rokom.
V tvojom prípade odporúčam používať Excel ako štvorčekový zošit