Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nahrazení HDD za SSD

Dobrý den, přítelkyně má tento NTB ... Lenovo V110-15IAP a dělá na něm účetnictví... je hrozně pomalý... WIN10 nabíhaj tak pět minut a práce na něm je děs. Už jsem jí tam dal 8 GB RAM místo 4GB a když už to mám rozhozený... tak mi napadlo... že bych já tam dal ještě SSD. A zde bych potřeboval poradit... Bude deska umět SATA III když na původním HDD je napsáno jen SATA? Abych to SSD nekupoval zbytečně... moc se v tomto nevyznám...
Děkuji za odpovědi

děkuji všem za pomoc... disk asi na pátý pokus úspěšně naklonován... nepatrné zrychlení to přineslo... nyní to ale brzdí procesor... který je vytížen na 100%... nejvíce bere prohlížeč... který s jedním otevřeným panelem bere klidně i 70%...

to není použitelně osekaný celeron, ale jen 2-jádrový zastaralý atom. už v den nákupu toho shitu to bylo 6.000 vyhozených do kanálu. to má výkon s bídou dostačující pro win xp.
ve w10 bude nejméně žravé asi edge.

především v tom krámu zakázat antivir, zakázat skype nebo co tam má, zakázat aktualizace, zakázat windows 10, vyhodit - postupně v tomto pořadí.

no... ehm... upřímně... když jsem ho kupoval... to jsem rychle potřeboval dárek k vánocům pro přítelkyni... tak jsem to moc neřešil... kouknul na nejprodávanější na alze... a ten jsem koupil... a ejhle... on byl nejprodávanější tenhle shit... :-) patrně to alza nějak upravuje... bo nepředpokládám... že by bylo tolik kokotů... jako jsem já... :-)