Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proč není vidět wifi síť ?

Zdravím všechny. Mám takový problém...přestala mi tisknout tiskárna, která je připojena přes wifi. U počítače mám DSL router na který se připojuji přes wifi. Připojuji se s tiskárnou nebo mobilem,či tabletem.Ale teď jsem zjistil, že připojení "mizí" Moje domácí síť jednou vidět je, za chvíli zase ne. Přeinstaloval jsem firmware routeru a nic. Vyměnil jsem router za jiný (nový) a zase nic. Síla vysílání je nastavena na 100 %. Moje síť není vidět ani na mobilu ani na tabletu, tím pádem se nemá kam připojit ani tiskárna. Za chvíli to zase vidět je, síla maximální a připojím se se vším. A za chvíli zase nic.....Můžete mi prosím někdo poradit,kde bych to měl hledat nebo co přeinstalovat ? Děkuji moc za každou radu. Petr

dsl router máš u počítače, ale tiskárnu co asi denně přenášíš do jiného koutu bytu, sis pořídil wifi, to je fak nápad. (vím, o 500 levnější. a kolik hodin už řešíš firmware a jiný router?)

nejdřív potřebuješ nějaké sledovátko wifi, ať víš co je ve vzduchu. např...
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer.classic

podle popisu je nejspíš vše ve stejném pokoji, výkon routeru na 100%, čili signál může být poškozený mnoha odrazy.
rušit ho můžou i další hračky, co wifi analyzéry neuvidí - dětské chůvičky nebo bt příslušenství na podobném kmitočtu.

proto na routeru posunout vysílání aspoň o 5 kanálů.
dále kvůli omezení možného konfliktu zúžit vysílací pásmo routeru na 20mhz (wireless bandwidth)

doufám že oba tajné routery jsou různých typů a nebyl proto použit původní napájecí adaptér.

Tiskárnu nepřenáším...proč bych jí měl přenášet ??? Tiskárna je na společné chodbě a užívám jí já i moji kluci, který mají zase počítače v jiných pokojích. Takže nic nepřenáším. Přece tam nebudu tahat USB kabel přes půl bytu...takže na ní tiskneme přes wifinu.
Jinak veliké díky....nastavil jsem o pár kanálů jinam a pásmo jsem také dle rady zúžil na těch 20. A běhá to SUPER. Silný signál, žádné výpadky.
Takže opravdu velice děkuji.
Petr

to je taková moderní nemoc, všude zapojovat wifi tiskárnu, která se nikdy nepohne. normální a bezproblémová je tiskárna s lan.

já čekal že ta tiskárna je ve stejné místnosti s routerem, proto jsem uvažoval i rušení ne-wifi vysílači.
ale když stojí na chodbě, tam už má útlum signálu a naopak ji může rušit wifi síť od sousedů - to by právě prozradil nějaký ten wifi scanner pro mobil, co jsem dával odkaz.
při příštích problémech proto nakouknout, na jakých kanálech je volněji a kde je víc zarušeno.

normální a bezproblémová je tiskárna s lan

Jen si chci postesknout, že už delší dobu vyhlížím nějakou příjemně kompaktní inkoustovou domácí multifunkci s LAN s full duplex tiskem, ještě tak před rokem jich byly plné krámy za cenu jen o málo vyšší než USB.
Teď zbyly už jen ty drahé a/nebo velké ludry. Ve Wifi modelech je stále celkem co vybírat.