Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedá sa zapnúť notebook.

Zdarvim prosim o nejaku radu. Vcera som zapol notebook acer aspire 5742g a zacalo skenovanie suborov antivirovym programom. Po minute sa notebook vypol ako napr. pri prehriati, ale nebol som na nom dlho. Od vtedy ho neviem zapnut tlacitko nereaguje. Nenabehne nic. Mam ho napojeny na sietovy kabel, prebieha nabijanie baterie kedze blika indikator.
Vopred dakujem za kazdu radu co by mohlo pomoct.

baterka je hluboce po smrti. když ji vytáhneš, možná se ten krám zapne.

acer aspire 5742g - mizerný displej, pomalý disk, procesor s výkonem lepšího atomu. použitelné jedině na přehrávání starých filmů, jinak má nová baterie vyšší cenu než celý krám.
kup si repasovaný ntb, na dnešní internet hledej spíš 4j. procesory.

ano skusal som aj vybrat bateriu a neda sa zapnut takisto. mam stolny pc, ntb mam len ako prenosny a mam na hdd nejake potrebne subory a celkovo nemam momentalne na novy notebook.
nie je tam nejaka poistka proti prehriatiu alebo nieco? tak isto sa mi vypol ked bol prehriaty ale naskocil hned potom.

vyndej ještě ten disk (je odpojený zdroj).
zespodu najdi knoflíkovou cmos baterku a konektor vytáhni, v její patici na plošném spoji na chvíli spoj ty dva kontakty, pak baterku zapojit zpátky.
disk furt venku. připojit zdroj, zapnout krám jestli se něco pohne a dostaneš se aspoň do biosu.

jestli nereaguje, rovnou to vyhoď.

Kdy a jak byl notebook naposledy čištěn od prachu?
Zkusil bych vyndat baterku, disk, wifi modul a jiné zbytečnosti připojené k desce. Pokut máš dva moduly RAM, očistit u nich kontakty a zapojit jen jednu paměť a různě je prostřídat. Nebo ještě lépe, zkusit jinou RAM.
Pokud nestane žádná změna, tak ja chyba v desce.