Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik obmedzenie pripojenia podla signalu

Ahoj,
Davnejsie som riesil problem s androidom kedy pri slabsom signale wifi sa tento zubami nechtami drzi pripojeny napriek tomu, ze ma dostupnu wifi siet s plnym signalom.
T. C. Som mal router tp link a mikrotik, teraz mam len viacero AP od MT (rozne ssid a rozne kanaly) ale nechcem situaciu riesit aplikaciou v telefone (dalsia vec co by zbytocne zrala baterku), ale bolo mi tu vtedy poradene, ze MT sa da nastavit aby pri slabsom signale zariadenie odpojilo. Neviem sice ako sa s tym telefon bude vediet vysporiadat ci mu nebude dlho trvat sa pre/pripojit ale rad by som to vyskusal.
Poradte prosim kde sa nastavuju tieto parametre a s akymi hodnotami mam zacat skusat.
Ďakujem pekne.

Manager bezi, kde chces, odporucam u teba aby bezal na brane. Nemusi byt wifina na nom.
Takisto AP si pripojis ake chces, kludne mozes tvoj ptp spoj nechat bezat ako solo, ale mozes ho ovladat aj cez manazera, kedze tam mozes mat rozne konfigy.
Vyhody su jasne...lepsia spolupraca AP (lepsie predavanie klientov), centralny manazgment, kde vidis vsetky ap a klienov na jednom mieste a v neposlednom rade lepsia konfiguracia...napriklad hromadne updatovanie a pod.
Pridanim dalsieho AP do siete nemusis nic nastavovat, len mu povies, ze kde je manazer a on si preberie nastavenia automaticky.
Jednoduchy manual.
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Simple_CAPsMAN_setup
Inak nastavenia na ap sa nemazu, len si vyberies, ze chces. aby preberal nastavenia z manazera a on sa prepne...ak si o rozmyslis vypnes to a mas to zase po starom vsetko.

Mozem sa teda v plnom rozsahu drzat tohoto videa a pojde mi vsetko tak ako si predstavujem?
https://youtu.be/cKCdEjTyjrk

Ten hlavny router (brana) zostava u mna nastaveny tak ako je len v nom este zapnem capsmana (manazera) podla toho videa?

Ako to, ze na nom wifina byt nemusi? Capsman uz o nej bude vedet aj tak ci co?

Ten PTP spoj by som nechal asi solo, budem to mat prehladnejsie..

To hromadne updatovanie mi netreba raz za rok si to kliknem.. Jedna sa mi o to predavanie klientov. To bude hned fungovat bez dalsich nastaveni nejakých roamingov?

Vďaka!

// za tym PTP spojom ked zapojim dalsi AP mozem ho tiez dopojit do tohoto capsmana? Alebo za ptp treba vytvorit noveho manazera?

Video som nevidel, takze neviem;o).

Ako to, ze na nom wifina byt nemusi? Capsman uz o nej bude vedet aj tak ci co?

Capsman je manazer a moze behat na akomkolvek routri (aj bez wifi casti). Samozrejme kazdu (aj lokalnu) wifinu(AP) donho musis pridat, nic nie je automaticke.

edna sa mi o to predavanie klientov. To bude hned fungovat bez dalsich nastaveni nejakých roamingov?

Toto je pomerne zlozita problematika...zacnem tym, ze po nasadeni capsmana by sa malo roamovanie zlepsit. Mam to tak napriklad nastavene na skolach a nehlasia mi ziadne problemy a to tam mam bezne na sieti naraz cez 150-200 wifi klientov.
Ptp sme tusim bridgovali, pokial ano tak netrena noveho, pokial nie tak tiez nie, ale radio za natom pripojene na manazera som este neriesil...ale myslim, ze to ide.

No lebo vyssie si pisal, ze nemusi byt na tej brane wifi v capsmanovi (tak som to pochopil). Cize musim do capsmana pridat aj tu wifi kde bude capsman bezat (na brane)..
Teraz chapem ako to bolo myslene..

Ano ptp je v bridge.

A dost by mi pomohol nejaky sk navod alebo ak niekto to video videl prosim dajte vedet ci sa ho da drzat v celom rozsahu..

// skusam si porovnavat moju branu s tym odkazom na wiki mikrotik
V uvode pisu, ze cely prvy krok mozem preskocit, ak mam router nastaveny defaultne, co v podstate bol (robili sme asi len uplne minimalne upravy). Staci mi teda poriesit cisto zalozku capsman a nastavit to na APckach a hotovo?
Ďakujem

Prvy krok...aktivovat a nastavit manazera, pripravit configy...ak chces vsade rovnake tak jeden pre 2.4 a druhy pre 5GHz.
Druhy krok...aktivovat klienta na AP, v podstate len zafajknes a mozes tam dat ip adresu manazera.
Ak si postupoval spravne uvidis na ap, ze wifi managed by capsman a na mazarovi uvidis nove radio + klientov nan pripojenych.