Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem pri startu notebooku

Zdravim,

Mam problem se startem notebooku. Pri startu se zobrazi jen tato uvodni obrazovka : https://ibb.co/hKW7fmk

A dal nic, zkousel jsem tvrdy restarty, vyndat baterku, mackat/drzet tlacitka pri zapnuti - Thinkvantage, enter, shift, shift+F8, F1 a na nic nereaguje.

Stejne tak zadne znamky toho, ze by nejak pracoval (take to chroupani), proste ve vterine se zobrazi bootovaci obrazovka a je ticho.

Je v haji pevny disk? Je nejaka moznost, jak to zjistit nebo reseni, pokus, ktery bych mohl vyzkouset?

Je to lenovo thinkpad R400, mam ho asi osm let a doted to byl obrovskej drzak :D, ktery prezil desitky padu, ale vcera jeste fungoval a behel te doby se mu zadnej uraz nestal :/. Mam pocit, ze jakykoliv profi servis by byl drazsi nez jeho hodnota, tak se nejdriv chci zeptat Vas nez se s nim rozloucim.

Diky moc

Krakonos

core2duo - vyjmi z toho disk a vyhoď to. jestli je v tom původních 2gb ram, před vrhem z okna to ještě zapal.
pomalootáčkový disk - vzhledem k jeho historii mohl klidně ze dne na den chcípnout. pomalost odcházejícího disku mohl uživatel maskovat za příšerný hw.

toto není normální udržovat tak staré a nebezpečné krámy.

ktery prezil desitky padu

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...... až se vezme kanystr.

ale vcera jeste fungoval

Každá rozbité zařízení včera fungovalo. To není argument.

Je v haji pevny disk?

To asi takhle na dálku poznáme. Tak ho vyndej a připoj do jiného PC. A zkus zapnout notebook bez disku, měl by "řvát", že nenašel bootovací zařízení. Jestli bude stále zamrzlý, tak viz. brtník.