Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dvě tiskárny na stejném modemu (síti)

Zdravím,

mám na Vás prosbu. Budeme kupovat na kancelář 2 nové tiskárny. S tím, že jedna bude v přízemí, druhá bude v patře. Tisk na obou pojede přes WiFi. Internet zde bude jeden, na jednom modemu, jak pro přízemí, tak pro patro. A teď mě vrtá hlavou... (Možná blbost) Nebudou se ty tiskárny nějak "tlouct"? Opakuji, že to bude naprosto stejný model ve 2 kusech. A druhá myšlenka (ale to spíš asi pro potvrzení)... Abych nemusel běhat z patra do patra a mohl si rozlišit na kterou tiskárnu si chci právě tento dokument zaslat, stačí si je přejmenovat, dle libosti, že? :)

Děkuji všem!

Krásný slunečný den..

už kvůli té dočasnosti je nesmysl kupovat wifi krámy, které stejně budou ležet blízko routeru/ap. wifi tiskárnu pochopím do dvoučlenné domácnosti nebo historické místnosti, kde nemá kabel co dělat. do práce zásadně lan.
potřebuješ v každém patře router/ap, otázka je jak je propojit. na stejné fázi fungují powerline adaptéry, ale to záleží i na té budově.
kabelem z toho routeru/ap budou připojené stolní pc + tiskárna.

kdybych měl docházet do práce, kde šéf koupí jeden router a bude chtít skrz strop pokrývat i druhý kancl pomocí wifi, bez úvahy že bude existovat i rušení z okolních kanceláří, se s ním druhý den rozloučím, to je škoda mého času.