Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmena graficke karty

Memim nvidiu za radeona aky je spravny postup zmeny ovladacov grafickej kary.Lebo po odinstalaci ovladacov nvidie a vymene za konkurenciiu . Bude mi pri starte pc davat ovladace od vin 10 tie svoje , ale ja chcem pouzit ovladace zo stranky vyrobcu karty. Ako teda postupovat spravne? Zmena z 1070 na 6700

100% se samy neodinstalují, "jen" jejich start selže, přesto může docházet ke konfliktům.
grafiky navíc mívají doprovodné utility (control centre), i jejich start je třeba zakázat, jinak se bude objevovat chybové hlášení.
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), drivers.

pokud mají ovladače instalátor mezi programy (appwiz.cpl), jde ho odinstalovat i odsud, jinak správce zařízení.
pak bych místo restartu pc vypnul, přehodil grafiky, pro naběhnutí zkontrolovat že nic starého nezůstalo ..

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc
REM ve spravci zarizeni zatrhnout "skryta": odstranit zasedle a konfliktni kramy

..a dal nainstalovat novou grafiku.

sapphire pulse 6800

samozřejmě že přijde, ale nejdřív v lednu příštího roku, jako ostatní nové grafiky.