Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starši pc s win xp hlási chybu

Mám starší pc s Windows xp před 4 hodinami fungova ale když jsem ho znovu zapl tak mi napsal .War­ning so­me chan­ges in chip­set or clock setting caused bo­ot fai­lu­re de­faults for these settings ha­ve be­en lo­a­ded. Co stím?

ta deska nemá jumper cmos_reset:
https://download1.gigabyte.com/Files/Manual/motherboard_manual_7vt6001394_e.pdf, s.22

1.Turn OFF the computer and unplug the power cord.
2.Remove the battery, wait for 30 second.
3.Re-install the battery.
4.Plug the power cord and turn ON the computer.

anebo zatím odpojit napájení, vytáhnout baterku, pinzetou chvíli zkratnout kontakty v patici baterky na desce, vrátit baterku, zapnout.

vzhledem k historickému stáří desky taky zkontrolovat, jestli nemá nějaké nafouklé kondenzátory. ale velký smysl v oživování této mrtvoly nevidím, raději nějaký repasovaný pc.