Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program pro vyhledávání (a smazání) podobných obrázků

Pracuji s archivem vlastních grafických ukázek nejrůznějších detailů. (png, jpg)
cca 5GB dat ve 30 000 souborech. (cca 500 složek pro třídění)
Některé soubory jsou zařazeny více krát. A tyto duplicity mažu.
CloneSpy snadno smazal similar soubory (stejná velikost souboru).

Nicméně mám problém s odhalením s duplicitami obrázků, které jsou uloženy ve dvou rozlišeních.
Například plná verze a zmenšený náhled.

Vyzkoušel jsem 4 programy pro vyhledání takovýchto rozdílů. Ani jeden nebyl vhodný.
Prosím o doporučení nějakého programu který by zvládl výše popsané.

Děkuji

Podle mě takový program budeš hledat těžko a nikdy nebude mít 100% úspěšnost. Protože musí vyhodnotit shodu obrázků pomocí nějakých algoritmů (umělé inteligence).

Proto je lepší pro porovnávání duplicit použít název souboru nebo datum vytvoření, které jsou jednoznačné.

Kdybys to měl pojmenované např. obrázek.jpg a obrázek_náhled.jpg, šlo by to snadno vyřešit.