Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmena disku pri instalacii aplikacii

Niektorym aplikaciam a programom sa pri stahovani neda vybrat cesta a nainstaluju sa na systemovy disk. (SSD)
Da sa zmenit, aby sa ukladali nove App na iny disk (HDD) ?
Daju sa uz nainstalovne App a programy na systemovom disku (SSD) premiestnit na druhy disk (HDD) bez toho, aby sa museli opakovane stahovat a instalovat?
Ak ano, aky je postup?
Dik.

https://www.windows10download.com/application-mover-x64/

hľadaj na nete od funduc.com realokačný SW zložiek, zrejme k nemu budeš potrebovať patch. Prepisuje po manuálnom zvolení zložiek celé cesty v kľúčoch Registroch Windows, dll, ini, sys, či kieho ďasa medzi nebom a zemou. Osobne som bol s ním veľmo spokojný z čias nedostatku miesta na predražených úložísk hdd v pradávnom miléniu, ešte ako boľo dóobre, ľacno za zľatých komunistov. Dnes, za amerických, západných kapitaľistov, idem v pohode s plnou buxou kam ma nohy odnesú a nakúpim na nete s donáškou kuriérom priamo do firmy tučné, 512GiB SSD určené na OS + sekundárne hdd či nebodaj online NAS-ky osadené 4x4TiB hdd určené na zálohy.

Práve kukám a server funduc.com je absolútne zahltený.

Skús majora:
https://www.majorgeeks.com/files/details/application_mover.html

aplikace je rozumné mít na systémovém disku (ssd). obvykle jsou se systémem spojené přes záznamy v registrech, tak proč je dávat na jiný disk?
zato uživatelské dokumenty a multimediální obsah nepatří na systémový disk, ani bych netrval na tom že musí být v profilu uživatele, mohou se válet kdekoliv a nemusí to být ani na ssd.

takže neměnit cestu pro apps, ale pro stupidní dokumenty.