Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymazání harddisku od viru

Ahoj, poradil by mi někdo postup smazání harddisku? Způsob využití utilit jako dban znám, ale druhý disk mám bohužel zavirovaný a obávám se jej připojit do PC, aby nedošlo k prenosu.

Vir ti sám nepřeskočí ... Klidně ho připoj a smaž, inicializuj a zformátuj (diskpart clean, atd., ev. Správa disků). Nic stahovat a instalovat nemusíš.

PS: disk je nutné inicializovat a formátovat, nikoliv přepisovat ...

Takže opravdu stačí jen správce disku, dlouhý formát a ten mi smaže celý virus ano? Před tím ho tedy připojím, zapnu PC, nemůže mi virus přejít. Přepis bych udělal tedy v druhým kroku případně kdybych jej prodal

Kvůli viru stačí diskpart: clean, convert mbr/gpt, create part, format (netřeba "dlouhý", netřeba nic přepisovat). Při prodeji má smysl nějaký přepis (1x, netřeba 35x :-) nicméně starší HDD asi nemá smysl prodávat, kdo to koupí za smysluplnou cenu ???