Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní desky 1150.

Ahoj,
Chtěl bych se poradit... mám starší pc který je mi líto rozprodal na díly. Je v něm základní deska Gigabyte GA-Z87X-UD5H. Můj problém je, že když pc zapnu vše se rozběhne svítí ale obraz nic jen tma. Podle servisu je asi nejspiš rozbitá právě ta deska. Jelikož asi neseženu funkční, desku s socketem 1150.
S DDR3 a formstem ATX. Existuje servis základních desek, kde opravují desku výměnou součastek a pod? Něco jsem našel n netu ale spiš mě zajimá vaše doporučení či zkušenosti. Jaké mám tedy možnosti kromě rozprodání dílu?
Děkuji všem za rady.

To pry v servisu zkoušeli, zkouseli prý dat jiný zdroj, přidat grafickou kartu a pod. Pry si nad tím proč to nefunguje lámou hlavu takže jejich závěr je..... ASI pravděpodobně něco je ze zakladní deskou. Coz mi přijde divný jelikož deska nebyla ani moc pouzivana je vlastne dalo by se říct uplně nová. Takže podle mě pokud je na ni něco rozbitý musi to být jen nějaka malá součastka.. to by se přece dalo vyměnit a přepajet ne?

Možná, opakuji možná, by šla deska opravit, ale na to musí být servis speciálně vybaven a cena opravy by převyšovala hodnotu desky. To není jako dříve, že si kde kdo dokázal vyměnit nafouklý kondenzátor. Dnešní vícevrstvé PCB a čím dál větší integrace součástek prostě domácí kutil (nebo amatérský servis nějakého garážníka) není schopen opravit.

Pokud jsi to dal do slušného servisu, měli by být schopni přesněji určit závadu (existují např. diagnostické PCI karty). Univerzální výmluva "asi rozbitá deska", to ti můžu říct taky takhle na dálku.

Mě taky servis zklamal. Myslel jsem, že zjistí víc ale po měsici v
servisu jsem zjistil co jsem podstatě věděl. Mě nevadí dát do opravy té desky třeba 3tisice. Je lepši než si kupovat celý nový pc. Mám v tom Ram 16, Intel I5. Vím, že dnešní komponenty jsou lepší a výkonejší. Ale když ji chci na běžnou práci nemusim na tom pařit supervýkoné hry. Tak mi přijde zbytečné si koupit pc za 20tisic a tyhle součastky prodat za par tisic s trochou štěstí. Bohužel novou desku s parametry abych použil stávajicí komponenty neseženu. A v bazarech je taky otazka zda co jak dobře funguje.. takže chapu, že oprava desky neni nej napad ale myslim, že s možným uspěchem opravy je ten pc ještě na par let využitelný.