Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s wifi u stolního pc

Dobrý den koupil jsem si z aliexpressu síťovou kartu s čipem ax200(pcie-x1).Po instalaci ovladačů se nic nestane adapter není ve správci zařízení ani v nastavení síťovích adaptérů. Zajímá mě jestli je to tím že ta karta nefunguje a nebo je chyba jinde. Pc je po čisté instalaci w10.Děkuji

Pc je po čisté instalaci w10.

to je u domácích samoadminů nejhorší stav: o instalaci ovladačů ani slovo, o vlastním hw taky.
takže ani netušíš, že máš v pc nějakou základní desku, do které cpeš tu wifi kartu. jak mají windows bez základního ovladače desky na tu pcie kartu vidět?
základní desku vypíše diagnostický sw, třeba speccy, cpu-z, sysspec, hwinfo64, ...

wifi připojení není špatné, pokud bydlíš ve stanu. ale karta wifi6 přes několik zdí nebude nejlepší nápad. a když se ti povede špatně natočit plechovou bednu pc, je úplně k ničemu.
tajný typ domácího routeru si má s tou kartou nějak rozumět?

jestli je karta funkční, těžko říct. správce zařízení neukazuje žádný vendor & device ? viz varianta 3: https://it.cestuji.info/ovladace.php
někdo jiný ti hlásil, že tento krám z alíka mu fungoval?