Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus TUF GAMING B550M-PLUS a sdílená šířka pásma pro M.2 a SATA

Zdravím,
mohli by mi prosím místní pomazané hlavy poradit:
Chci si koupit desku Asus TUF GAMING B550M-PLUS a díval jsem se do návodu, kam nainstalovat SSD disk (formát M.2 (2280), rozhraní NVMe PCIe Gen 3.0 x4).
U jiných desek bývala informace ohledně sdílení šířky pásma pro M.2 a SATA, (např. u Asus TUF GAMING B450M-PRO II: "The M.2_1 shares bandwidth with the SATA_5/6 ports, and therefore the SATA_5/6 ports cannot be used when an M.2 device is installed"), ale tady jsem to nikde nenašel - je tedy jedno, jestli SSD NVMe PCIe Gen 3.0 x4 nainstaluju do M.2_1 nebo M.2_2?
Děkuju za odpovědi!

[92808-snimek-obrazovky-2021-04-18-1811-jpg]

Instaloval bych do M2_1, ktery ma linky s primym pripojenim na procesor.

Jinak to, ze M2_2 nesdili nic se SATA je dane tim, ze deska ma jen 4xSATA. Logicky teda, protoze chybi SATA5 a SATA6 uplne, neni tam co sdilet.