Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Do jake platformy aktualne jit? Jestli vubec?

Ahoj,

premyslim o upgrade PC kvuli vetsimu vykonu. Ma to aktualne cenu, nebo je lepsi spis pockat napr do podzimu?
Hry nehraju, jde mi ciste o pracovni vyuziti. Tj primarne na vyvoj v Pythonu (ML) + virtualizace, na odreagovani Android Studio + trochu FE.

Ma cenu jit do AMD (Ryzen 5 3600 / 5600X), nebo smerem Intelu (napr i5 10400/f)?

Diky moc!

Diky za trknuti, napravuju :-)

Aktualne mam i5 6500 (na MSI B150 GAMING M3 s 16GB RAM, k tomu Samsung EVO 850). Pracuju s vetsima datama + s nekolika virtualkama naraz, tj poptavam spis vetsi procesorovy vykon.
Soucasne s tim jsem si rikal ze bych sel rovnou do nvme disku (aktualne jsem limitovanej SATA / M.2).

Samozrejme jedna z moznosti je upgrade na novejsi procesor 1151, idealne koupit jinou desku (co podporuje nvme), ale nemyslim si ze to je rentabilni (mozna se pletu, tj prip budu rad kdyz me nekdo opravi). Skrin a zdroj + periferie mam, tj jde mi ciste o upgrade zakladu (+ prip to nvme ssd).

Intel zabudni, skôr AMD, ideálne s 8+ jadrami a 32GB+ RAM ak to fakt má byť pre viacero virtuálok súčasne.. Kapacita disku bude tiež potrebná väčšia 1TB+ SSD?. GK ak by si potreboval akceleráciu a OpenGL tak lepšie viac kusov nižšej triedy, teda ak výkon GK nevyužiješ... konkrétne ale záleží čo vlastne za úlohy bude PC mať..