Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup SSD alebo HDD

https://www.cnews.cz/nedostupnost-ssd-a-hdd-nova-kryptomena-se-tezi-disky-cina-zdrazeni-vyprodavani
Kto premýšľa nad kúpou, tak by dlho nemal. Ja som si hneď dva 6TB v alze objednal do NAS-ka. To plánujem kúpiť neskôr, ale ak majú HDD zdražieť, tak tie HDD do neho radšej kúpim hneď.
Zmena predmetu, pôvodne: Nákup SSD alebo HDD!!!!! (los)
Zmena kategórie, pôvodne: Pripomienky (los)

No kvôli nedostatku čipov mám pocit že všetka elektronika zdražie, niektorá výraznejšie, niektorá len trocha, ale zdraženie je jasne viditelné. Není to síce z dôvodov jak tu niekto písal o cryptomene čo sa minuje na SSDčkach, ale zo všeobecného nedostatku čipov. Toto ešte bude dobrý rok aj dva, kým trh s elektronikou sa zlepší. Teraz je fakt blbé obdobie na kúpu elektroniky. A počítačov najmä. Nedostupnosť GK je absolútne najväčší problém, ale vidieť že problémy pribúdajú aj s inými komponentami.

(ironicky) Podľa mňa je nedostatok čipov hlavne preto že sa minuli pri očkovaní. :-D