Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení adresáře

Ahoj, mám takový problém. Nastavila jsem na počítači v síti sdílenou složku a bohužel, když se mi tam přihlásí najednou více než deset lidí, tak ten jedenáctý neumí ukládat. Povolí mu to až po odhlášení některého předchozího přihlášeného. Nedá se to nějak vyřešit nastavením na PC. U sdílení jsem nastavila, že se nemá omezovat a u zabezpečení jsem povolila všechny uživatele, tj. asi 14 osob.

Našla jsem typ LCS NETWORKING STORAGE LCS-8311 je to vhodné pro školní pc učebnu? Nemám s tím žádné zkušenosti, připojuje se ten disk k pc nebo ke switchi. Jo a opravdu tam bude moci více uživatelů najednou sdílet jeden adresář? Fungovalo by to i pro síťově nainstalovaný program, který by si spustilo více uživatelů?

Pokial ma NAS server pripojku LAN 10/100Mbit tak sa da pripojit do switcha. Pokial ma pripojku USB je ho mozne pripojit priamo aj k PC. Taketo pripojenie by bolo rychlejsie avsak nezbavila by si sa problemu s max.10 uzivatelmi pripojenymi naraz nakolko zdielanie riadi tvoj PC.
V pripade pripojenia cez LAN je jedno kolko uzivatelov naraz bude pristupovat k NAS serveru. Limitujucim faktorom bude rychlost prenosu dat ktora sa rozdeli medzi vsetkych ked budu naraz (tym myslim v rovnakom case) prenasat udaje. Rychlost prenosu cez LAN tychto NAS serverov nebyva velka. Tak asi okolo 3-6MB/s

Mozes vyberat aj z inych rieseni NAS napr tu: http://www.idealo.co.uk/cat/9272F699146/nas-server. html;jsessionid=aS8b4GBVnKV8?ts=1222490093194
Ale lepsie je asi orientovat sa na nas trh podla aktualnej ponuky. Lepsie by bolo nieco z tychto zariadeni:
synology-nas-ds-207-d82997.htm
alebo este lepsie:
synology-nas-ds-508-d94260.htm

Aky program tam chces nainstalovat? Lebo NAS server je chapane ako ulozisko dat... Nieje to pocitac ktory by dokazal nieco instalovat... Tym samozrejme nieje vylucene, ze instalacny program by nemohol vediet instalovat na externu uloznu jednostku.
Pokial by si nutne potrebovala nainstalovat sietovy program asi ti neostane nic ine len sa pozret po Serverovom operacnom systeme, podla poziadaviek programu zrejme asi na baze Microsoft. Napr. Microsoft server 2003/2008.

Když tu píšeš lepší řešení NAS - synology , mám DS107e.
A nejsem schopen ho hodit na internet ( vzdálené připojení). Mám ho nastaven jako 10.0.0.2 a hozenej za routerem.
Jsem na něm normalně doma připojen , ale zvenčí se na něj nepřipojím. Připojoval jsem se přes IP (www.mojeip.cz).
a kde nic tu nic. Zkošel jsem ruzne porty jak na ftp , tak www i http ,i povolovat v routeru , ale nic.
Nebyla by nějaká rada?

v.e.s.a@seznam.cz

Díky