Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypinanie PC počas hrania

Zdravim, chcem sa spýtať..môže zdroj (500w) zapričinit vypinanie pc počas hrania naročnejšej hry? myslim tym že na drzovku to vypne cely pc.. niečo ako ked sa prehreje ntb.. kupoval som asi pred 2,5 rokmi PC .. postupom času som vymenil komponenty.. asi zakl.info je procak
Intel(R) Core(TM) i7-9700KF CPU @ 3.60GHz
graficka karta NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER ramky 24gb DDR4 , chladenie k procaku mam ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
..zdroj ani neviem ako sa vola len viem že je 500w :D .. myslite že by pomohlo vymenit zdroj za silnejši ? napr 650w??

i kdyby to byl polský zdroj nebo jiný shit, nějakou gtx1660s by utáhnout měl. přesto: ptáš se na zdroj a svůj typ nepíšeš. přitom je na štítku napsaný velkými tiskacími písmeny.
chce to teda umět oddělat bočnici a typ si přečíst.

ten neznámý mix ramek 24gb fak využiješ? možná sis tím jen zkomplikoval život.

a když to sám přirovnáváš k přehřátí, teploty jsi kontroloval? nějaký hwmonitor, nebo i dotykem... to by taky odpovídalo způsobu vypnutí.

takže je to 430w zdroj, připadá mi navržený spíš pro starší pc.
těžko říct, která z těch větví je pomocná grafiková, nejspíš 12v3 - i ta dává jen asi 210W samotná, při zatížení dalších 12v větví je to omezené až asi na 170W!
a to už může být na gtx1660s málo.

500W zdroj by stačil, ale skutečný, s 1-2 větvemi a lépe dimenzovaným výstupem ve prospěch 12V větví, asi nejlevnější chieftec. (neznám, nevím jak je hlučný, jak má silné vodiče)

Samozrejme, ze zdrojom to nie je, pretoze to by ti robilo aj pri inych hrach. Navyse vies si nasimulovat buning test jak na grafike tak na CPU a sledovat teploty (co som napriklad ja urobil). Takisto som testoval udaje z grafiky a cpu pocas hrania.
Navyse mna casto vypina uz pri samotnom nabehu hry, kedy nic prehriate este byt nemoze.

Je to sw problem, napriklad ja som narazil na error log z toho mojho problemu, takze vidim, ze hra crashne, ale bohuzial takmer vzdy zo sebou zoberie aj OS a restartne ho.
Obcas sa stane, ze dostanem ceah hlasku s moznostou restartovania pc, ale ak ju len zavriem mozem hru znovu spustit a zase hram.
Ja predpokladam, ze mas rovnaky problem ako mam ja, takze skus si pozriet error logy tvojej hry (najdes ich v adresari, kde je hra nainstalovana) a mozno sa z toho dozvieme nieco viac.
Z tych mojich som bohuzial nic rozumne nevygooglil.

Naco...sprav si stress test na GPU a uvidis sam, co sa ti grafika nestiha chladit.
Navyse si vies zodpovedat na to uz aj dopredu.
- Resetuje sa pc pri hrani kazdej hry?
- Resetuje sa pc len pri hrani cez Steam, ci ineho klienta?
- Resetuje sa pc hned na zaciatku, ci az po urcitom casovom useku?
- Pocujem pred resetom zvyseny hluk od ventilatorov na grafike"?

A tak pod.

Navyse dnesne GPU maju ochranu pred prehriatim a ta by urcite nemala sposobovat restart hry.