Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje grafická karta

Ahojte,
PC mi normálne bežal, kým neprišla búrka. Nastal pravdepodobne pokles napätia, po ktorom sa mi počítač vypol. Späť som ho bohužiaľ už nezapol. Teda on sa zapol, ale obrazovka monitora zostala čierna. Skúšal som najprv skontrolovať káble, ale problém pretrvával. Mám ešte jeden starší počítač, ktorý som skúsil s monitorom zapnúť a monitor bežal normálne. Predpokladám teda, že problém bude v grafickej karte. Ventiáltor na nej sa netočí. GK som vyskúšal v starom počítači a obraz rovnako nenabehol. Inú GK nemám, aby som mohol vyskúšať, či mi PC beží normálne a nie sú tam aj iné vady. GK je nvidia geforce 8600 GT 1GB.

No a teraz by som potreboval poradiť, akú grafickú kartu si mám obstarať, pretože nemám s tým skúsenosti. Som len bežný PC užívateľ. Po koronakríze peniaze na rozdávanie príliš nemám, čiže niečo do 100 €. Sám neviem, či GK kancelársku, alebo hernú, pretože nie som náruživý hráč, ale občas sa zahrám. Niečo medzi by som potreboval, s aktívnym chladením a VGA výstupom. Ale neviem presne, podľa akých parametrov (rozmery, sloty, napájanie) si mám vyberať, aby bola karta kompatibilná. Výkon karty poraďte vy. Počítač má už svoje roky. Matičná doska - GIGABYTE EP35-DS3, RAM 2x2GB, CPU - Intel Core 2 Duo 3GHz, zdroj - 400W.

Najväčší výber a možno si vyberať podľa obchodov, podľa cien, podľa ceny dopravy, podľa dostupnosti skladom.
Všade, kde som čítal píšu, že aktívne chladenie je lepšie, pasívne je vraj oničom. Vlastnú skúsenosť nemám. Nechcem, aby mi karta odišila po niekoľkých mesiacoch, lebo sa mi prehreje.

Môžme sa baviť aj o tvojom výbere. Len mám niekoľko otázok. DDR4 - neviem, či ja nemám ešte DDR2 (neviem to teraz zistiť, kedže do kompu sa nedostanem) a či to bude spätne kompatibilné. PCI Express x16 3.0 detto. Ona karta je dosť drahá (pre mňa), naviac keď ešte musím dokúpiť redukciu.