Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč nejde otevřít prohlížeč?

Dobrý den, na ploše počítače mám tři prohlížeče. IE, MF a GCH. Používala jsem jen Google Chrome, protože mám Vistu a ty ostatní se hrozně sekají. Najednou se stalo, že ten prohlížeč nejde otevřít, ty ostatní dva ano. Čím to může být? Ex byl se synem u počítače, tvrdí, že s tím nic nedělal, ale v programech jsem našla u Google Chromu na disku C v Program Files u Update datum a čas, který byl
z času, kdy u PC byl. Podobně je stejný čas, když kliknu na ten Update, tak u Install a u nějaké číselné složky souborů.
Je to důkaz, že to v tom počítači schválně smazal? Děkuji

Když prohlížeč budeš spouštět v nepodporovaném systému, může se chovat divně nebo nemusí fungovat vůbec. Konkrétní detaily po mě nechtěj, Vistu jsem přeskočil, z Windows 98 jsem přešel hned na XP. TO bylo někdy před dvaceti lety. Vážně by mě nenapadlo, že to ještě někdo v dnešní době používá (a že to vůbec funguje).

Verze těch prohlížečů jsi stejně neprozradila, takže se nemá cenu namáhat.

to by musela být nějaká nemoc, že by někdo dobrovolně spouštěl aktualizace software.
1. je možné, že chromák má stále povolené automatické aktualizace, i když prohlížeč pod vistou není už není pár let podporován. takže leze do google, připraví si adresář pro download, pochopitelně se už nedohodne na nové verzi a zbytečná akce skončí.
2. nebo si dítě s odpovědností sobě vlastní spouští systém s administrátorskými právy, chce doinstalovat nesmyslný nebo škodlivý doplněk a prohlížeč je teď nefunkční, co se dá jiného čekat?

pod vistou stejně jako pod xp poběží starý firefox, to by mohlo být řešení - než se chromák podaří odspywarovat nebo přeinstalovat
antispyware např.: https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Vista je dávno nepodporovaná a rozhodne neodporúčam ju používať keďže už ani software preň nie je kompatibilný, ako napr aj Chrome o ktorom píšeš, a stará verze Chrome už určite mala problém otvoriť novšie weby. Ak je to starý prahistorický stroj, bude najväčší zmysel prejsť na Linux.

edge se dá stáhnout leda pro w7.
možná má vyhovující hw pro w7, ale častěji byly vista stroje ošizené konfigurace, na kterých by pohodě běžely xp, bohužel rozežranou vistu už tehdy nestíhaly.
podle stavu rozebranosti starého systému by novou instalaci zasloužil.

bohužel klasická tazatelí reakce - odloží si sem dotaz jak kamsi na fakebook a jde pryč, už nereaguje - tak co s tím.