Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bazarovy notebook, cena

Zdravím, odesel mi počítač a potřebuji na rychlo záložní, nějaký bazarovy. Nechci ale zbytecne vyhazovat peníze a proto se radši zeptam zde. Mám možnost koupit za 2tisice stary notebook toshiba, tusim 2012. Cpu i5 3210m 2,5ghz, 500gb hdd, 8gb ram. Baterie k.o. Notebook je s nabijeckou. Displej klasika 15,6. Jde to za tu cenu, nebo to jsou vyhozené peníze? Potřebuji, aby na něm bez problému fungoval internet, e-mail, Microsoft office, word.. díky!
Toshiba c855

Ano, je tam i5 3210m 2,50ghz.
A klasicky hdd 5,400 je dnes už propadák, co? Nechci do toho notebooku zbytecne investovat, byl by jen čistě záložní a až se mi opraví můj původní pc, tak bych ho buď prodal dal a nebo si ho nechal v šuplíku. Jde mi hlavne o to, jestli ten HW bude na me požadavky dostačující a jestli ho případně za mesic - 2 prodam za stejnou cenu, co jsem ho koupil.

Ta cena je odpovídající na dnešní dobu a za (nějak) funkční stroj. Že ho prodáte za 2 měsíce za stejnou cenu vám nikdo nezaručí. Záleží v jakém stavu opotřebování a svižnosti fungování bude, navíc se děti vrací do škol a blíží se prázdniny, takže doba zoufalých nákupů čehokoliv na distanční výuku pomine.

takto dnes vypadá absolutní dno: https://www.levnapc.cz/nec-versapro-vk27mdzdj.html ... 6.5t
papírový výkon ale jen dvoujádro, dnešní weby to nebude stíhat. nedoporučuju lidem co otvírají více záložek.
malá paměť, malý ssd, to je tak na 2 měsíce používání. aspoň že na displej se něco vejde.

konečně vyhovující cpu:
například až toto má výkon díky "hernímu" cpu, který nebude uživatele na netu omezovat - ovšem s hloupým displejem s nízkým rozlišením. nepoužitelné a za 14.800,-
repas za 15t: https://www.levnapc.cz/dell-latitude-e5570-11.html - a proč, když za ty prachy už koupím nový ntb?

ad původní návrh za 2t: notebuk nemůže mít mrtvou baterku, to je lepší koupit stolák. i5 až 3.-4.generace má usb3 a snesitelnou grafiku, nic menšího.

Súhlasím ale aj nesúhlasím.

Viem že tu už nejaký čas presadzujes názor že 4 jadrá CPU a 8GB RAM je rozumné minimum.

Ako v prípade Windows 10 plne súhlasím so 4 jadrami a 8GB RAM ako rozumné minimum, keďže Win10 si vie fakt zobrať 4-6GB RAM aj pre seba a vyťažiť aj 4 jadrá na maximum keď sa občas spustí nejaká služba na pozadí čo Windows rád robí. Avšak u Linuxoch bezne stačí 4GB RAM a 2 jadrá, dokonca sú aj odľahčené verzie (napr. s LXDE / LXQT) ktoré pre seba zoberú do 200MB RAM, takže aj s prehliadačom sa bežne dá aj pri niekoľkých kartách / taboch fungovať aj na 2GB RAM, mám otestované jednej virtuálke som priradil 2GB RAM a 2 jadrá a ono aj s Chrome so 4 kartami (a ešte nejakým softwarom) to bralo 1.6GB RAM a neswapovalo. Beh bol pri tom maximálne svižný. Nebol problém ani pozerať video na YT či videokonferencia.

U Win10 ale je to úplná pravda, to fakt 4GB je absolútne minimum (v požiadavkách píšu 2GB ale to je absolútne nepoužiteľné, max. notepad.exe, ale prehliadač určite nie, to potom swapuje a mrzne).,hold to je ten pokrok od Microsoftu, pritom oproti Win7 nevie Win10 nič navyše okrem DX12, a skôr obsahuje len kopec balastu, otravnosti a bugov. Zrejme aj preto dnes bežne kancelárske počítače a počítače na běžné použitie už majú aspoň 8GB RAM.

Ja nesuhlasim ani s jednym.
Kedze repasy predavam vo velkom mozem potvrdit, ze tieto 4th generacie so 4GB RAM bezia svizne v kancli aj v dnesnej dobe.
V jednej skole, kde som ich daval dokonca na tom robia vo Photoshope a strihaju na tom videa, aj ked tam je RAM 8GB a bavili sme sa o zvysenie na 16GB.
Staznosti vsak neboli ziadne, ma to byt len preventivne zvysenie.
V ramci experimentu som skusal dodat do jednej firmy 4th a 6th generaciu i5 s tym, ze som si zamerne overoval po case, ci citia nejaky rozdiel.
Odpoved bola nie.