Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení kompatibility v IE8 cz

Málem jsem se vrátil k IE7. Na některých serverech, včetně této poradny, docházelo k neúplnému načtení stránek. Zde se například u dotazu zobrazila jen část příspěvků a některé jen bez obsahu. Při zobrazení těchto stránek se vedle adresního řádku objevovalo nové tlačítko. Než jsem si ho všimnul a později v nástrojích našel možnosti nastavení kompatibility zobrazení, chybělo jen málo k zavržení IE8. Na některých webech potíže nebyly, tlačítko se neobjevilo (Google, živě, 2baksa atd.) Jeho stiskem se provedlo znovutačtení a zobrazilo se vše. Přitom znovuzobrazit přes Ctrl+F5 se muselo pro stejný výsledek i několikrát opakovat. Nepřátele IE to jistě potěší, ale ostatních bych se zeptal na názor k této funkci.

Přiznávám, nic mne nenutilo zkusit IE8 beta. Jen zvědavost. Před týdnem jsem nainstaloval IE8 po vytvoření zálohy sytému v True Image. Tedy bez rizika. Kromě zmíněné funkce jsem neměl a za uplynulý týden nemám žádný problém. Když už MS uvolnil částečně lokalizovanou verzi (nápověda ještě není v češtině), tak jsem neočekával problémy. Podobně jako koncem dubna, také jsem neměl problémy s SP3. Mně počítač neživí a tak si nějaký pokus můžu dovolit. Když něco nevím a s přiměřeným úsilím na to nepřijdu, zeptám se. Letos jsem z této poradny nerealizoval jen jednu radu na můj dotaz, překračovala "mně přiměřené realizační úsilí".
Druhá otázka - jaké to má výhody už byla publikovaná a nemám důvod k pochybnostem. Proč by však autoři článků kecali? Některým funkcím a možnostem jsem na chuť ještě nepřišel (např. Doporučené weby). Časem se k té funkci vrátím, nebo ji nemusím používat. Seznámit se s novými verzemi používaných programů se mi jeví jako protiklad osobní stagnace v této oblasti. Vyskytlo se mi několik programů, kde se novější verze neosvědčila, tak ji nepoužívám a počkám na opravu nebo další aktualizaci.
Uf, uf, moc povídám.