Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Janma.exe - co to je a jak odstranit?

Ahoj setkal se někdo s problémem, který se jmenuje Janma.exe? Vždy při spuštění se mi v Task Manageru objeví ikonka Mária, která mi zacpe RAM a vytíží procesor, proces trvá ani ne 10sekund. Neví někdo jak tu šílenost dát pryč?

Změna hloupého předmětu, původně: Janma (host)

Pusť na to Dr.Web live USB nebo DVD.Spouští se jako když instaluješ Windows vybereš bot kde ho budeš mít a spustíš a pokud jsi na WiFi tak tam se přihlásíš heslem na svou WiFi a uděláš aktualizaci databáze a spustíš scan.Ale mě to někdy mou WiFi na NB nevidí,takže je lepší připojení přímo kablem.

i správce úloh ve windows umí zapnout zobrazení sloupce "příkazový řádek", ať je vidět odkud ten proces startuje. samozřejmě pokud zvědavého uživatele napadne rozšířit si ten sloupec, ať si je schopen něco přečíst.
bohužel tupý řádkovací styl modern rozhraní w10 dovolí zobrazit tak 10-20% procesů a uživatel v tom prd najde.
lepším přehledem je process explorer

čím se ten zázrak spouští pak může ukázat ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Zrejme sa jedná o namang-mario.icon virus,veľmi rýchlo sa dokáže replikovať v systéme a štartuje buď sólo ,z jednej zložky alebo v intervaloch zo zložiek,v ktorých má svoje klony,mal by byť likvidovatelný utilitami,ktoré tu už boli menované...