Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nove CPU aj motherboard bez reinstall OS

Zdravim zvazujem prejst zo stareho AMD FX 6300 procesora na Intel I7 4770 plus aj s novou doskou. Mam moznost to kupit za dobru cenu.
Prosim sa da nejako prejst bez toho aby som musel preinstalovavat Windows ? dakujem. Nechce sa mi to robit vsetko od znova a vsetko znova instslovat.

Ale jó, šance že to spustí je.
Windows jen po výměně zavade ovladače které potřebuje vyčtené identifikované bios, přidá nové registrační klíče. Problém muže dělat SW který neumí vygenerovat nový config soubor, ono od Vist ta změna HW není tak agresivní jak třeba u XP.
Takže že mu vše pojede mu i tak nikdo nezaručí a muže tak i skončit s modrou obrazovkou, čistá instalace Windows na SSD zabere dnes par minut.

u podobného hw není problém, ale ty máš hodně odlišný hw, tam bych čekal že windows hned skončí.
dá se tomu pomoct, součástí placených klonovacích programů bývají i pomůcky pro přenesení instalace na nový hw.

při dodržení stejného výrobce na rozjetí stačí, že se aktualizuje ovladač chipsetu, zbytek se korektně nainstaluje z windows.
u tak rozdílného hw jako máš ještě záleží co integrovaná grafika, abys po zavedení windows vůbec něco viděl.

možnost kterou nedoporučuju:
jestli ten starý pc nemá ani ssd, je ideální příležitost ho koupit.
starý disk na něj naklonovat a nechat v záloze, a pak ten nový systém rozjíždět z nového ssd.

lepší:
starý hw se starou instalací windows bude plný hnoje, možná i s fušerskou instalací ovladačů. opět doporučuju koupi ssd, ale raději instalaci načisto a už jen potřebného sw, bez historického odpadu.

do ceny si ještě připočítej novou licenci windows, stará tu výměnu hw nepřežije. ale to už není velká pálka.