Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi DVD-R a DVD+R

Dobrý den, dokáže mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi DVD-R a DVD+R, velice by mě to zajímalo, protože jsem uplný laik.Prodavač v PC prodejně mi to nebyl schopen vysvětlit.Děkuji za odpovědi.

A jak mi vysvětlíš, že téměř všechny tvoje parametry u mne neplatí.Mám mechaniku LG dělám s videem i s daty, nakupuji za stejnou cenu a žádný rozdíl jsem prozatím nezjistli.A co se týče "životnosti", jsem žádný rozdíl taky nezjístil.

Co ti není jasný?

Základní rozdíly:

DVD-R
Tento formát je nejstarší ze všech, firma Pioneer uvedla mechaniku DVD-R již v roce 1997. Na toto medium lze provést zápis dat pouze jednou. První generace těchto nosičů nabízí paměťovou kapacitu 3,95 GB, současná, tj. druhá generace pojme až 4,7 GB dat.

DVD+R (DVD+RW)
Plusové formáty vznikly až v poslední době a uvedlo je na trh několik významných firem (např. HP, Philips a Sony), které měly pocit, že tato technologie je lepší než ty stávající (odtud znaménko plus). Tyto mechaniky nahrávají pouze disky DVD+R a DVD+RW, ne však DVD-R nebo DVD-RW. Média DVD+R a DVD+RW pojmou také 4,7 GB a vydrží až 1000 přepsání.

DVD+R nebo DVD+RW se dají přepsat, tudíž je to něco jako flashdisk, akorát s menší výdrží.

Chtěl jsem především říct, že u žádného z druhů CD nebo DVD jsem nezjistil žádný viditelný rozdíl.Proto jsem se zeptal! Ale jinak díky za vyčerpávající odpověď po stránce výrobní technologie.

dell: skoro každou větu, kterou jsi na této stránce uvedl, považuju za hovadinu. jen mi není jasné, proč musí hovadiny končit vykřičníkem.

ty dva různé formáty vznikly z historických důvodů, kdy se povedlo různým firmám* vyvinout odlišné metody záznamu, a dalším výrobcům vyhovovalo koupit licence od jedněch, jiným zase od druhých. protože dnešní mechaniky umí přečíst oba formáty, může ti to být jako uživateli jedno.
v plus formátu bývají dřív uvedeny na trh nová rychlejší média, ale opakuju: jako uživateli ti to může být jedno.
to že prodavač něco neví nebo tvrdí nesmysly je úplně normální, udivující by spíš byl opak.

*) tipoval bych philips a toshiba, ve spolupráci ještě s dalšími firmami. ale wikipedii si dokáže spustit každý.