Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otvorenie portov - dva rutre

Ahojte,
potreboval by som poradiť.
Mám dvoch providerov netu - SWAN a Telecom.
SWAN mi dáva privátnu neverejnú IP adresu.
Telecom mi dáva verejnú dynamickú IP adresu.
Mám vytvorený účet na no-ip.com.
Mám router TP-Link TL-R470T+ a nastavil som si tieto 2 siete ako Load Balancing. Siete na spojili a vytvorili jednu silnejšiu.
Teraz mi ide o to, chcel by som si otvoriť porty na tehto mojej sieti. Len teraz neviem, či otvorenie portov mám nastaviť na TPLinkovom routri (kde mám 2 siete) alebo na Routri, ktorý mi dal tecom (Huawei LTE CPE B2368-66). A či no-ip nastaviť na TPLink alebo Huawei (Telecom).
Skúšal som nastaviť no-ip účet na TPLinkovom a nastaviť vo virtual servers otvorenie portov, no nejako nefunguje. :-(
Na začiatok by som chcel otvoriť port 80 HTTP, potom 3389, neskôr si zriadiť VPN server.
Je možné to vôbec spojazdniť, keď mám takto 2 siete v jednom routri? :D
Ďakujem Vám pekne.

Změna hloupého předmětu, původně: Otvorenie (host)

Ak sa nastavuje NAT 1:1, repsketive vyrobcovia to volaju DMZ casto je to presmerovanie vonkajsieho trafficu na ip adresu stroj za routrom.
Cize ziadna mac adresa, to je layer2, ale ip adresa by sa tam mala zadavat.
Idealne by bolo keby si si pozrel naco sluzi passthrough v manuali toho lte bazmeku.
Inak pouzitie load balancingu sa mi zda v dnesje dobe blbe, ja by som skor pouzil system 2 bran rozdelenim siete a jednu cast posielal smerom von cez jednu branua a druhu cez druhu.
Detto ak chces prevadzkovat nejake verejne servre (VPN a pod) len na tom jednom spoji.