Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr internetové televize

Dobrý den.
Nemohu dát na střechu anténu na satelit,nemáme kabelovku, v bytovce máme pouze rozvod, na kterém je pozemní DVB-T2.Takže jediné řešení jak si "rozšířit obzory" mi přijde internetová televize.Internet mám 500MB optiku až do bytu.Chci se zeptat, jaké s tím má kdo zkušenosti? Jde mi hlavně o kvalitu obrazu.Vyrovná se obraz třeba pozemní FullHD, které má ČT ? Četl jsem, že poskytovatelé internetové televize ten stream nějak očesávají na počtu snímků atd. někteří vysílají v H264 jiní zase H265...Tak jsem si řekl, že se raději zeptám chytrých lidí tady. Má smysl do toho jít ? Pokud ano, koho mi doporučíte a proč ? Děkuji moc za každou odpověď.
Petr

Používam LEPSI.TV + balíček HBO a nemám co vytknout. Mají měsíc na vyzkoušení zdrama, tak to můžeš zkusit.
Funguje jak na TV (aplikace Android, PC, FireStick), tak tablet nebo telefon. Co se týče formátu, podporuje jak 264 tak i H265 a FHD@1080p dle televizního kanálu nebo snímku.
Jaké ho máš poskytovatele a co za služby poskytuje nevím. Vyjadřuji se jen k te internetové TV.

Přesně. Zkoušel jsem bezplatný měsíc, kvalita mě teda vůbec nesrazila k zemi (lajnou to není, platím si čtvrtgigo). Já doporučuju Skylink, k satanovi dostaneš tři zařízení přes net zdarma (aspoň v Kombi, které platím). Ale to zas není klasická internetová telka.

Zalezi co chce, vyhoda predplaceneho satelitu je jiste v ruznych typech kanalu, ktere muze prepinat dle momentalni nalady na sledovani. Historie, dokumenty, prirodopisy, sport, reality show, serialy, filmy. Pokud mu jde predevsim o sledovani filmu a serialu a dokumentarni a reality show mu staci v omezene podobe, je Netflix mnohem lepsi, protoze se muzes divat, kdy chces, na co chces. Neprepinas si tak kanaly, ale proste sledujes to, co v tu chvili chces.

Osobne nevedu TV vubec a mam jen Netflix a HBO Go (tudiz srovnani techto dvou jaksi muzu mnohem lepe nez kolega nahore), ale dokazu si predstavit, ze by zajemce o ceske zpravodajstvi kombinoval DVB-T2 + Netflix.

Právě...kdyby rovnou uváděli FullHD tak s tím problém není. Ale uvedou HD a pod tím si můžeš představit jak FullHD tak i HD 1280X720 a rovněž tak 1440x1080. O tohle mi jde. Že se pod tím HD může prezentovat víc rozlišení. Ty poznáš, že když tam čteš HD v jakém rozlišení to je ? Já tedy ne.

Prečo ? Preto, že nikde se neuvádí v jakém rozlišení které kanály vysílají. Všude uvedou HD , přestože ten kanál třeba vysílají i ve FullHD. Jenom jeden poskytovatel mi odpověděl a vypsal, které kanály jsou ve FullHD a které v SD a které v HD. Což velice hodnotím. To si přečteš a hned máš jasno. Nerad bych šel do televize kde bych zjistil že v očekávaném FullHD vysílají pouze kanály ČT a k tomu jeden nebo dva další...

Je to jednoduché....

Když je pro tebe Full HD kritický parametr, tak firmy, které to neuvádějí nebo neodpoví vyřaď ze svého výběru.

Většina poskytovatelů IPTV nabízí nějaký zkušební období, takže co ti brání si předem službu vyzkoušet? Jsi jeden z těch, kteří hledají problém tam kde není?

Já hledám problém? Jak jsi na to přišel ? To ty jsi jeden z těch, kteří hledají problém tam, kde není....Kdybys pořádně četl, psal jsem : "Chci mít většinu ve FullHD, když už za to mám platit a nechci zkoušet všechny iptv jednu po druhé... Proto se tady ptám, jak to vypadá reálně".

Já tady hned na začátku položil jednoduchý dotaz a ptal jsem se, jaké má kdo zkušenosti s tou internetovou televizí. Co je na tom složitého ? HPET , RedMaX a mif to pochopili a odpověděli mi. Na rozdíl od tebe.

Odpověděl jsem myslím jasně. Když nechceš využít možnost IPTV vyzkoušet na vlastní kůži, což je vždy nejlepší řešení, platí druhá možnost:

Když je pro tebe Full HD kritický parametr, tak firmy, které to neuvádějí nebo neodpoví vyřaď ze svého výběru.

Otestování serióznosti firmy je zásadní věc (pro tebe možná ne) a není důvod základní informace informace (rozlišení) shánět kdesi pokoutně po internetu.