Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Z flešky mi zmizel celý adresář.

Od vánoc mám nový NB. Ze starého jsem si na USB flash disk nahrál nějaké soubory a programy co jsem chtěl mít na tom novém, flešku mám trvale připojenou k novému počítači a tak ji používám. Nedávno jsem si chtěl do flešky ze starého počítače nahrát ještě něco a zjistil jsem, že adresář co jsem tam ty soubory na flešce měl na ní není. Nic se nestalo, nahrál jsem si ho znovu (počítač mám na domácí použití, celkem nic by se nestalo, kdybych o ty soubory úplně přišel).
Ale vzpomněl jsem si, když jsem ještě pracoval a šmudla ajťák mi smáznul pracovní adresář (ve firmě sice platilo nařízení, že dokumenty se mají zálohovat, ale kam a jak už stanoveno nebylo, natož aby to někdo kontroloval), pořídil jsem si soukromý
https://datacomp.sk/ext-hdd-wd-elements-portable-250gb-usb-2-5-cierny_d83692.html
a zálohoval jsem na něj „systémem" „Kdybych to nedej Bože někdy potřeboval, tak to tam snad někde najdu".
Když už jsem byl v důchodu, tak se ozval jeden kolega, že nějaký všeuměl smáznul z mého pracovního počítače všechno co jsem tam nechal když jsem odcházel, jestli nemám nějaké zálohy, čekal jsem, co mi za to nabídnou, ale když jsem se nedočkal, tak jsem se nevnucoval.
Nedávno jsem se chtěl do těch záloh podívat a ten adresář kam jsem si je ukládal jsem nenašel.
Nechci rady, akorát možná, že soubory co mi na nich záleží vypalovat na CD nebo DVD. Ve starém počítači mechanika je, v novém už není.
Jen jako varovaní, že o zálohy lze snadno přijít.
:-(:beer:

na externích médiích teoreticky netřeba ani recuvu, může stačit obnova souborů co má v sobě správce souborů - třeba salamander.

jednodušší případ je smazaný soubor. horší je uložený ten samý, ale desetinové délky.

pořídit si na zálohy "wd elements" chce stejnou víru ve spolehlivost, jako zálohy na diskety.
a použít k tomu pochybný a v každé verzi jiný windows backup už hraničí s ruskou ruletou.

----
taky zhruba tuším co by se správně mělo a co hrozí když ..., trochu se tomu věnuju i v práci. a rád přispěju nevyžádanou radou, když si někdo smaže data.
zrovna v sobotu jsem si zrušil všechna hesla v prohlížeči. ke smůle poradny jsem si na přihlášení sem vzpomněl.