Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lokální uživatel Win10 AD

Zdar,

v praci mame na pocitacich Win10, uzivatele jsou reseni sitove pres Active Directory.

Doslo k tomu, ze byl u jednoho uzivatele na jednom PC problem s datama jedne aplikace, kterou mame vytvorenou na miru, neco se v ni podelalo. Protoze jsem nevedel, kde je konfigurak, tak jsem smaznul celeho uzivatele "AAA" v C:\Users.

Odhlasil jsem ten PC a znovu prihlasil s tim, ze jsem se domnival, ze po prihlaseni se v Users zase vytvori slozka uzivatele "AAA" a pak vyresim problem se spatne nakonfigurovanou aplikaci tim, ze ji nakonfiguruju znovu. Jenze se tak nestalo, od te chvile se po prihlaseni "AAA" stane to, ze system napise, ze ma uzivatel naboreny profil a proto byl spusten jen docasny profil na jedno prihlaseni.

Co s tim?

Uzivatel "AAA" se na vsech ostatnich pocitacich muze prihlasit normalne, takze ajtak rika, ze v sitovem prihlasovani pres AD je to vsechno spravne. Na stanici ale lokalni ucty nejsou, tak nechapu, co se tam mohlo pokazit. Ostatni uzivatelum toho pocitace funguji jejich prihlasovaci profily normalne. Nevyznal by se tu v tom nekdo?

Pokud jsi smáznul uživatele v C:\Users, tak to je špatně.

Musíš v "Tento počítač" pravý tlač. vlastnosti - "Upřesnit vlastnosti systému" - upřesnit - "Profily uživatelů" a tam ho smazat.
To uživatele smaže jak z registrů, tak i z "Users".

Jiná cesta je špatná cesta...pak se tvoří dočasné profily/profily s jiným názvem atd... což je špatně a to nechceme.

není ideální, když zůstane záznam, že je "aaa" členem nějaké skupiny.
1) tentopc - spravovat - uživatelé+skupiny - skupiny - users - vlastnosti: objeví se seznam. jestli tam byl, smazat.

2) v registrech nezůstal záznam?

reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList"

přehlednější je pomocí utility "nircmd" spustit rovnou registry na seznamu profilů, vpravo sledovat jejich popis s adresářovou cestou, tak najít jeho klíč "S-1-5-20-xxxxx" a smazat.

nircmdc.exe regedit "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-20"

3) kdybys to hned smazal tady, mohlo to fungovat:

control.exe sysdm.cpl,,3

ale pro jistotu stejně zkontrolovat těmi kroky výš.

Prosim, tema uzavrit. Zapomnel jsem sem vcera napsat, ale reseni uz popsal ledni brtnik, vyresil jsem to uplne stejne. Dle zminene cesty jsem v registru nasel profile list a z nej odecetl ID (S-1-5-...). Nasledne jsem vsechny zaznamy ze zminenym ID z registru odmazal. Po restartu pocitace se uzivatel jakoby prihlasil k pocitaci poprve s tim microsoftim uvitanim. Akorat jsem si tim odmazanim ID podelal Metro aplikace, ktere Windows 10 definuji pro kazdeho uzivatele zvlast, takze pak bylo potreba je jeste pres Powershell obnovit.