Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno klonování HDD na SSD

Dobrý den,
naklonoval jsem cely disk HDD 1TB na nový disk HD WD Blue 3D NAND SSD disk 1TB, interní, 2,5", SATA3. Klonování proběhlo přes Acronis true image, který jsem si stáhl na stránkách WD. Nový disk jsem měl připojen přes externí rámeček sata adaptér. Po dokončení klonování to napsalo, že vše proběhlo ok a pak jsem vyndal starý disk z notebooku a dal tam ten nový a při zapnutí se mi w10 nespustí. Objeví se pouze modré okno s nápisem probíhá oprava chyb na disku a až to dojede tak to skočí do windows boot manageru.
Co dělám špatně?

moc děkuji za pomoc

ten tvůj postup jde a nejspíš i funguje, i když ho radši dělám offline, ze staženého .iso acronis.
podle 2.obrázku vidím, žes to dělal za běhu windows.
potřeboval bys zkontrolovat typ disku (gpt/mbr), počty a obsah oddílů. musel bys ty disky připojit k nějakému stoláku, ale výsledkem stejně je, že nebootuješ.

asi to nemá cenu řešit, stáhni si některé .iso jaké číslo roku se ti líbí a udělej ten klon z něj. pokud se tě zeptá na id disku, zatrhni ho.
http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2020.iso

vypálit cd snad umíš, případně vyrobit boot flashku třeba rufusem není nic těžkého.

nejpohodlnější samozřejmě je, když nepoužíváš gpt disk ale mbr, nemáš samostatný oddíl pro bootloader - pak to nejde zkazit a uděláš klon i partition managerem za běhu.
ale to záleží, jak byl nastavený původní disk.

Choď klonmi do;
https://www.macrium.com/reflectfree

prípadne; Easy Backup Todo

Klony sa robia výhradne pod RAM, pri uspatých dátach na systémových oddieloch, nikdy nie live, za behu OS, lebo hrozí narušenie integrity dát (neviditeľné metadáta apod.)

Macrium, či Ease backupper, ti vyrobia na pevnom disku tzv.DualBoot s výberom možností šípkami na klávesnici po reštarte OS, aby si nemusel vyrábať externé médium a cpať do mašiny hovadiny s bútovačku backuppera.

Robiť Image, bitové kópie aktívneho a primárneho oddielu či klony za behu x64 bit. OS, je cesta do pekla.

Osobne používam roky-rokúce, EaseUS Backupper Todo Workstation z dôvodu, lebo dokáže pohodlne obnoviť zálohu na nový, rozdielny, zmenený HW. Nemusí sa jednať o klon, stačí obnova systémových oddielov na nový HW. Akurát ostatné logicky delené disky je nutné po obnove systému napraviť, obnoviť pošahané zavádzače oddielov, aby boli viditeľné v gr.prostredí Windows lebo ich EaseUS zruší, zlikviduje. (stačí k obnove oddielov napr.MinitoolsPartitionWizard a spol. SW z radov partitinrecovery).

Neviem kolko systemov si naklonoval ty, ale ja desiatky, mozno uz aj stovky.
Kedze nie vzdy mam disk 1:1 a nemozem pouzit externy klonovaci nastroj idem priamo z beziaceho systemu.
Vacsinou puzivam Acronis upravenym WDeckom.
80%-90% klonovani dopadne, ze je disk hned pouzitelne, zvysnych 10% skonci nutnou upravou biosu, ci zavadzacieho sektoru disku a pod.
Nazyvat toto cestou do pekla je silne nadnesene.