Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě staršího laptopu

Dob­rý den, mám pří­le­ži­tost kou­pit laptop Acer As­pi­re one 765 jde tam na­cpat ně­ja­ké mo­der­ní rych­le SSD ví­ce ra­mek a Win­dows 10 ? A jest­li to je dob­rá kou­pě ?

Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Atomů existuje víc variant, ale taky bych se tomu vyhnul

V dotazu jsi nenapsal, k čemu to chceš využívat a jaký máš cenový limit? Takže jsem se jen vyjádřil k tomu, že uvedený Acer je v dnešní době nepoužítelný krám. Je nesmysl koupit zastaralý notebook a vrážet peníze do jeho zrychlení (víc ram, SSD).

Na programování nemusíš mít extra dělo, ale jako základ bych vzal nějaké čtyřjádro Intel I5, integrovaná grafika Intel, 8 GB RAM, SSD, .... Repasovaný DELL nebo Lenovo - v ceně Win10 a se zárukou...

když se dívám po starším železe, snažím se ať je to trochu normální, protože nenažrané windows10 si taky vezmou svoje:
cpu 4jádro (ale ne atom, spíš i5), ramka 8gb (lze dokoupit), ssd jde dokoupit.

bohužel, po roce homofficů jsou repas ntb vymetené: s těmi parametry začínají na 14t. a to si každý radši koupí nový.
tak buď 2jádrový i5, nebo místo omezeného ntb jít do minipc, i s 24" repas monitorem 16:10 se člověk může dostat skoro na polovic.